X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Katolicki polityk nie może promować aborcji". Zdecydowany głos Papieskiej Akademii Życia

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 08:27
Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia przypomina, że katolicki polityk nie może promować aborcji ani opowiadać się za jej legalizacją. Abp Vincenzo Paglia włączył się do debaty toczonej w kilku krajach Ameryki Łacińskiej na temat prawnej ochrony przerywania ciąży w kontekście ostrej dyskusji na ten temat, jaka prowadzona jest obecnie w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA.
Protest proliferów
Protest proliferówFoto: Shutterstock/Xavier Ascanio

Hierarcha przypomniał, że nauczanie Kościoła w tym względzie jest bardzo jasne i zostało przedstawione w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Nie ma w nim zgody na aborcję i eutanazję. Zaznaczył, że przywódcy polityczni powinni starać się ulepszać "złe i grzeszne prawo" oraz promować zasadność wspierania życia każdej osoby, od jej narodzin po naturalną śmierć.

"Kościół musi przestać grać w defensywie"

Donald Trump free 1200 shutter.jpg
Koniec z finansowaniem przemysłu aborcyjnego w USA. Trump składa obietnice ws. ochrony życia

Zapewnił także, że Kościół nie chce cenzurować polityków, ale jedynie zachęca ich do przemyślenia swoich decyzji w świetle wyznawanej wiary. "Są oni w błędzie, jednak nie chcemy ich potępiać. Kościół interesuje się przede wszystkim zbawieniem grzesznika. Spoczywa na nas odpowiedzialność, aby jego członkowie nawracali się na Ewangelię życia" - zapewnił abp Paglia.

Przewodniczący Papieskiej Akademii Życia poruszył także temat ideologii gender, którą nazwał "komplikacją kulturową". - Katolicy muszą przypomnieć jej propagatorom, że cofają się oni do czasów przeddarwinowskich. Negują ewolucję, która tak ukształtowała nasz gatunek, że dzieli się ona na dwie płcie - podkreślił abp Paglia.

Czytaj także:

Wezwał wszystkich katolików do refleksji nad treściami zawartymi w Katechizmie Kościoła Katolickiego i promowania ich w edukacji, kulturze i sztuce, "Kościół musi przestać grać jedynie w defensywie. Musimy być zawsze gotowi, aby być w stanie ukazać głębię i piękno tajemnicy chrześcijańskiej" - zaapelował hierarcha.


ekai.pl/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chcą, by aborcja była czymś normalnym". Abby Johnson o klinikach Planned Parenthood

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 10:13
Abby Johnson była w przeszłości dyrektorem kliniki aborcyjnej należącej do organizacji Planned Parenthood. Po latach zrezygnowała z tej funkcji i dołączyła do ruchu pro-life. W wywiadzie dla TVP Info opowiedziała o funkcjonowaniu takich miejsc. - Aborcja to wielki biznes, już nie chodzi o zdrowie kobiet. Na całym świecie robią na tym potężne pieniądze - mówiła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Narodowa tragedia". Departament zdrowia Wielkiej Brytanii podał dane o rekordowej liczbie aborcji

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 10:52
W Anglii i Walii w zeszłym roku miała miejsce rekordowa liczba aborcji od 1967 r., kiedy została ona prawnie zalegalizowana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To uprzywilejowywanie przemysłu rozrodczego". Arcybiskup Paryża przeciw projektowi ustawy o bioetyce

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 11:23
Arcybiskup Paryża Michel Aupetit opublikował artykuł we wtorkowym wydaniu dziennika "Le Figaro", w którym sprzeciwia się "pospiesznemu powrotowi" do Zgromadzenia Narodowego projektu ustawy o bioetyce.
rozwiń zwiń