X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Skutki pandemii w Azji. Desperacja zmusza rodziny do sprzedaży swoich córek

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 07:12
Z powodu pandemii COVID-19 na świecie, dziesiątki tysięcy dziewczynek zostało zmuszonych do małżeństwa. Rodziny, które przez obostrzenia żyją obecnie w nędzy, są zmuszone do sprzedaży swoich dzieci. Problem dotyczy głównie krajów azjatyckich.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Xinhua / eyevine/EAST NEWS

Problem dziewczynek-żon jest dość powszechny w Azji. Dzięki działaniom rządów, zachodnich organizacji międzynarodowych i Kościoła katolickiego zjawisko zostało mocno zredukowane.

Niestety pandemia koronawirusa spowodowała masowe zwolnienia z pracy, co poskutkowało powrotem do tej "tradycji" w wielu krajach. - To desperacja zmusza rodziny do tak dramatycznego czynu – mówi Shipra Jha, przedstawicielka azjatyckiej organizacji pozarządowej "Femminile Girls Not Brides" w ONZ w Azji. Dodaje, że "to, co udało się do tej pory wywalczyć, runęło w gruzach kryzysu spowodowanego przez sytuację pandemiczną".

mnisi-1 1200.jpg
Prześladowania i wykluczenie chrześcijan w krajach buddyjskich. Niszczone są całe wioski

Szokujące dane ONZ i UNICEF-u

Według ONZ, około 12 milionów dziewczynek na całym świecie wychodzi za mąż każdego roku, zanim skończą 18 lat. UNICEF-u zwraca uwagę, że jednym z krajów na świecie z najwyższym wskaźnikiem wczesnych małżeństw jest Indonezja.  

To właśnie dlatego rząd Dżakarty podniósł minimalny wiek z 16 do 19 lat dla obu płci, próbując powstrzymać ten problem. W rzeczywistości lokalne sądy religijne łamią tę normę, wydając pozwolenia na małżeństwa nieletnich. Według dżakartańskiego Ministerstwa Rozwoju Kobiet i Ochrony Dzieci od stycznia do czerwca 2020 islamski władze zgodziły się na ponad 33 tys. takich małżeństw. Dla porównania w ubiegłym roku liczba ta wyniosła 22 tys.

vaticannews.va/koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak