X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

UE kończy prace nad sankcjami wobec Białorusi. Polska chce wsparcia przemian politycznych

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 08:52
Ambasadorowie państw Unii Europejskiej mają w najbliższych dniach uzgodnić sankcje wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu.
Gmach Komisji Europejskiej w Brukseli
Gmach Komisji Europejskiej w BrukseliFoto: sashk0/shutterstock

Z informacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej z ubiegłego tygodnia wynika, że na wstępnie uzgodnionej liście nie ma prezydenta Alaksandra Łukaszenki. Część unijnych krajów uważa bowiem, że należy pozostawić otwarte kanały komunikacji. Polska podkreśla, że oprócz sankcji potrzebna jest też unijna pomoc finansowa i ekspercka.

Posłuchaj
00:52 UE sankcje Pło IAR.mp3 UE kończy prace nad sankcjami wobec Białorusi. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
shutterstock parlament europejski 1200.jpg
"Jest głównym sprawcą przemocy". Eurodeputowani domagają się sankcji wobec Łukaszenki

Polska domaga się wsparcia dla Białorusinów

Wstępna czarna unijna lista, co do której jest zgoda, liczy 17 nazwisk przedstawicieli reżimu. Docelowo ma się na niej znaleźć około 30 osób. Polska podkreśla, że odpowiedzialni za fałszerstwa wyborcze i przemoc muszą być objęci restrykcjami, ale konieczne jest też konkretne, unijne wsparcie w systemowych reformach struktur państwa.

Czytaj również:

- Wolność i demokracja wymaga również określonych warunków ekonomiczno-społecznych - powiedział Polskiemu Radiu ambasador Polski przy Unii, Andrzej Sadoś. - Demokratyzacja oczywiście tak, ale za tym musi iść pewien rodzaj gospodarczej emancypacji i uzyskanie podmiotowości w wymiarze wolnościowym, ale również ekonomiczno-gospodarczym - dodał ambasador.

Jego zdaniem, Komisja Europejska powinna szybko przekazać fundusze na konkretne programy dla Białorusi, w tym duże projekty infrastrukturalne, i na pogłębienie współpracy w dziedzinie energetyki.

jmo

Czytaj także

"Celem jest całkowite podporządkowanie sobie Mińska". Antoni Macierewicz o roli Rosji wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 13:45
- Na interwencję zbrojną, Rosja się jednak nie zdecyduje, bo jest w dużym kryzysie gospodarczym i zależy od Zachodu i współpracy z nim - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jawnie ingerowały w wewnątrzpaństwowe sprawy". Białoruś wprowadza sankcje na osoby z krajów bałtyckich

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 14:50
- Białoruś nałoży odwetowe sankcje na osoby z Litwy, Łotwy i Estonii - ogłosił w środę szef białoruskiego MSZ Uładzimir Makiej. Zaznaczył, że ograniczenia obejmą osoby, które ingerowały w wewnętrzne sprawy jego kraju.
rozwiń zwiń