X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

"Dość z tobą", "rewolucja". Izraelczycy wzywają Benjamina Netanjahu do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 01:17
Tysiące osób protestowało przeciwko premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu przed jego rezydencją w Jerozolimie. Szef izraelskiego gabinetu wzywany był do rezygnacji z urzędu ze względu na ciążące na nim zarzuty korupcyjne.
Protestujący w Izraelu wzywali premiera tego kraju, Benjamina Netanjahu, do dymisji
Protestujący w Izraelu wzywali premiera tego kraju, Benjamina Netanjahu, do dymisjiFoto: AHMAD GHARABLI/AFP/East News

Protestujący trzymali transparenty z napisami "Rewolucja" i "Obywatele piszą konstytucję". Skandowano "Dość z tobą" i apelowano o dymisję.

PAP Benjamin Netanjahu protest 1200.jpg
Oskarżenia o korupcję, defraudację i nadużycie zaufania. Proces premiera Izraela odłożony

Izraelska telewizja publiczna Kan poinformowała, że w sobotę późnym wieczorem, na miejscu protestów interweniowała policja. Funkcjonariusze mieli na sobie "stroje szturmowe". Doszło do aresztowań "agresywnych" manifestantów. 

Zarzuty wobec Netanjahu

Głęboki sprzeciw manifestantów budzi proces sądowy przeciwko Netanjahu, który oskarżony jest o korupcję, defraudację i nadużycie zaufania. 19 lipca proces został wznowiony po dwóch miesiącach, ale Netanjahu nie pojawił się na rozprawie, która miała głównie proceduralny charakter.

Czytaj także: 

Netanjahu jest pierwszym izraelskim premierem postawionym w stan oskarżenia podczas pełnienia urzędu. Grozi mu do 10 lat więzienia, jeśli zostanie skazany za korupcję, i do 3 lat za defraudację i nadużycie zaufania.

Rosnąca skala protestów

Antyrządowe demonstracje w Jerozolimie odbywają się co kilka lub kilkanaście dni. Policja nierzadko używa armatek wodnych i dokonuje aresztowań. Protesty przybierają coraz większe rozmiary, bowiem rosnący niepokój spowodowany kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią koronawirusa skłania nowe grupy społeczne do zwrócenia się przeciwko rządowi.


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przełom w relacjach Izraela i ZEA. Donald Trump obwieścił sukces

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 17:46
Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek, że Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) nawiążą stosunki dyplomatyczne w ramach porozumienia, które zatrzyma planowaną przez władze izraelskie aneksję części okupowanych terytoriów palestyńskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Netanjahu: rząd Izraela rozmawia z krajami arabskimi o normalizacji stosunków

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 21:22
Szef izraelskiego rządu poinformował, że jego rząd prowadzi tajne rozmowy z licznymi arabskimi i muzułmańskimi przywódcami w celu normalizacji stosunków z ich krajami. Od tego miesiąca Izrael utrzymuje relacje dyplomatyczne ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.
rozwiń zwiń