X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Białoruskie społeczeństwo potrzebuje przemiany". Abp Kondrusiewicz z przesłaniem do wiernych

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 09:05
Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi, abp Tadeusz Kondrusiewicz wystosował przesłanie do wiernych. Zostało ono odczytane w Mińsku podczas wczorajszej modlitwy w intencji powrotu arcybiskupa do ojczyzny.
Społeczeństwo nie będzie mogło rozwiązać swoich problemów, jeśli nie będzie się trzymać podstawowych norm moralnych - podkreślił abp Kondrusiewicz w przesłaniu
"Społeczeństwo nie będzie mogło rozwiązać swoich problemów, jeśli nie będzie się trzymać podstawowych norm moralnych" - podkreślił abp Kondrusiewicz w przesłaniuFoto: PAP/Mateusz Marek
EN Kondrusiewicz 1200.jpg
Abp Kondrusiewicz o konflikcie na Białorusi: podtrzymujemy ideę pokojowego rozwiązania i modlimy się o to

Metropolita podkreślił, że białoruskie społeczeństwo potrzebuje przemiany. Dodał, że kraj po raz pierwszy w swej historii znalazł się w tak złożonej sytuacji. Jak napisał arcybiskup, trzeba szybko zacząć rozwiązywać nie tylko problemy polityczne, gospodarcze i społeczne, ale także duchowe.

Czytaj także:

"Społeczeństwo nie będzie mogło rozwiązać swoich problemów, jeśli nie będzie się trzymać podstawowych norm moralnych, których zasadą jest: »nie rób drugiemu, co tobie niemiłe«" - podkreślił arcybiskup Kondrusiewicz. Wyraził przy tym nadzieję, że wszystkie problemy będą rozwiązywane w sposób pokojowy, a on sam będzie mógł szybko wrócić do kraju.

31 sierpnia abp Tadeusz Kondrusiewicz nie został wpuszczony na Białoruś na przejściu granicznym Bruzgi niedaleko Grodna. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka powiedział, że hierarcha jest na liście osób objętych zakazem wjazdu do kraju.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Działacz: Białorusini pokazali, że chcą wolności, to wybór wartości Zachodu - wolność nie koreluje z Kremlem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 14:15
- Walka o wolność nie koreluje z powrotem do przestrzeni posowieckiej, nie koreluje z kultem homo sovieticus i wreszcie z Rosją putinowską. To znaczy, że białoruski wybór wolności oznacza wybór geopolityczny wartości zachodnich – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wincuk Wiaczorka, prodemokratyczny działacz białoruski, publicysta i filolog. Ostrzega przed działalnością polittechnologów Rosji na Białorusi. Ci dali już znać o swojej obecności: na początek ośmieszyli się, promując na Białorusi "niecenzuralny” tag - wynikło to z braku znajomości kultury białoruskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hybrydowy anszlus jest w toku". Saryusz-Wolski o działaniach Rosji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 19:20
Eurodeputowany PiS Jacek Saryusz-Wolski i poseł KO Paweł Zalewski rozmawiali w Programie 1 Polskiego Radia o sytuacji na Białorusi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Białorusini budzą się, chcą mieć wpływ". Anna Fotyga o rewolucji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 20:52
- Rewolucja na Białorusi jest pokojowa. To społeczeństwo samo się organizuje, by wbrew straszliwym represjom występować spokojnie, ale zdecydowanie, by nie dochodziło do prowokacji. To jest coś, co należy podziwiać - mówiła w Polskim Radiu 24 była szefowa polskiej dyplomacji Anna Fotyga. 
rozwiń zwiń