X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szczekają spod płotu". Łukaszenka o sankcjach krajów UE

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 13:02
- Duże kraje unijne nie wprowadziły sankcji wobec Białorusi, ponieważ wiedzą, że możemy zamknąć granice pod Brześciem i Grodnem na zachodzie kraju - powiedział we wtorek prezydent Alaksandr Łukaszenka, komentując restrykcje nałożone przez Litwę, Łotwę i Estonię.
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka
Prezydent Białorusi Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Drop of Light/Shutterstock.com

- Silniejsze kraje rozumieją, że z Białorusią nie należy zadzierać, przecież może zamknąć granicę pod Brześciem i Grodnem i (wtedy) niemieckie towary nie będą mogły tak łatwo dotrzeć na wschód - ocenił Łukaszenka.

belarus 1200 pap.jpg
"Walczymy o wolność i przyszłość". Przywódcy białoruskiej opozycji założyli partię

Jego zdaniem właśnie dlatego duże kraje UE nie wprowadziły sankcji wobec Białorusi, a dały "komendę »bierz go« "krajom bałtyckim.

Jak dotąd, sankcje personalne wobec białoruskiego prezydenta i szeregu urzędników, w tym szefów struktur siłowych, wprowadziły Litwa, Łotwa i Estonia.

- Dali im komendę "bierz go", a ci szczekają spod płotu. Tak to oceniam – powiedział Łukaszenka.

Rzecznik szefa unijnej dyplomacji Peter Stano informował w poniedziałek, że "unijne sankcje wobec przedstawicieli białoruskiego reżimu mają być gotowe bardzo szybko".

fc

Czytaj także

Aleksander Zarembiuk: Białorusini chcą żyć w niepodległym kraju

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 20:47
- Białorusini chcą żyć przede wszystkim w niepodległej Białorusi z demokratycznym systemem. Chcą wybierać sobie władzę w wolnych wyborach. Po wojnie na Ukrainie, na Białorusi nikt nie chce integracji z Rosją - podkreślił w Polskim Radiu 24 Aleksander Zarembiuk z Domu Białoruskiego w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka nie może się pogodzić ze spadkiem poparcia". Romaszewska o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 20:25
- Łukaszenka jest chaotyczny i nieprzewidywalny w działaniach. Nie może się pogodzić z dużym spadkiem poparcia dla swojej prezydentury - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska, dyrektor Telewizji Biełsat. 
rozwiń zwiń