X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protesty na Białorusi. Kolumny demonstrantów dotarły do centrum Mińska

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 12:47
W Mińsku rozpoczął się 22. protest białoruskiej opozycji. Tysiące mieszkańców stolicy zebrało się w centrum miasta na "marszu pokoju i niezależności". Doszło do pierwszych zatrzymań uczestników.
Protesty na Białorusi
Protesty na BiałorusiFoto: PAP/EPA/STRINGER

Posłuchaj
00:50 10601671_1.mp3 Mińsk: demonstranci idą do centrum. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)  

Do centrum Mińska przyszły grupy młodych praktycznie ze wszystkich większych dzielnic. Dojście na centralny Plac Niepodległości - czyli miejsce wiecu - zostało zablokowane przez milicyjny OMON. Zamknięte zostały cztery pobliskie stacje metra.

białoruś 1200 (3).jpg
"Władze obawiają się krytyki duchownych". Białoruskie radio znów nie nadało mszy świętej z katedry

Czytaj również:

W tej sytuacji ludzie zbierają się na głównej arterii miasta - Prospekcie Niepodległości. Milicja próbuje blokować dojścia do tej ulicy. Doszło do pierwszych interwencji. Funkcjonariusze OMON-u zabrali długą biało-czerwono-białą flagę, którą nieśli demonstranci. 

Brak lidera protestów

Dzisiejszy protest, jak i poprzednie, miał spontaniczny charakter. Nadal brakuje lidera, który mógłby poprowadzić tłumy.

Uczestnicy wieców umawiają się poprzez media społecznościowe. Kilku uczestników zostało zatrzymanych. Do centrum wciąż napływają mieszkańcy odległych rejonów miasta.

Po raz kolejny w ostatnim czasie doszło do rozmowy telefonicznej prezydentów Białorusi i Rosji. Białoruska agencja prasowa "Biełta" informuje, że Aleksander Łukaszenka i Władimir Putin omówili "sytuację wokół Białorusi". Ustalono, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania liderów w Moskwie.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wysoka frekwencja w wyborach na Białorusi. Zagłosowała już ponad połowa obywateli

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 13:35
Frekwencja w wyborach prezydenckich na Białorusi na 12:00 wynosi 54 proc. Poinformowała o tym szefowa białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna. Jak dodała, w związku tym wybory już uznane są za ważne.
rozwiń zwiń