X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Nobel dla Hongkończyków? Szef chińskiego MSZ ostrzega przed "upolitycznianiem" nagrody

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 08:42
Szef chińskiej dyplomacji ostrzega przed próbami wykorzystywania Pokojowej Nagrody Nobla do "mieszania się w wewnętrzne sprawy Chin". Wang Yi złożył wizytę w Norwegii, która obejmie mandat niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.
Ubiegłoroczne protesty w Hongkongu były brutalnie tłumione przez służby lojalne wobec Pekinu
Ubiegłoroczne protesty w Hongkongu były brutalnie tłumione przez służby lojalne wobec PekinuFoto: Dave Coulson Photography / Shutterstock.com

Wizyta Wang Yi w Norwegii to część podróży szefa chińskiej dyplomacji po 5 państwach Europy. Szef resortu spraw zagranicznych Chin po raz pierwszy od 15 lat złożył wizytę w tym kraju.

Posłuchaj
00:52 10598427_1.mp3 Pokojowy Nobel a relacje Chin z Norwegią. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR) 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
chiny free 1200
"Wchodzą w fazę konfliktu z krajami anglosaskimi". Ekspert o Chinach

W 2010 roku wybór więzionego już wówczas chińskiego dysydenta Liu Xiaobo na laureata Pokojowej Nagrody Nobla spowodował zamrożenie relacji dwóch państw.

Pomimo przyznania tej nagrody i wbrew apelom rządów wielu państw Liu Xiaobo zmarł w chińskim więzieniu 7 lat później.

"Polityczny" Pokojowy Nobel

Minister spraw zagranicznych Chin zapytany o kwestie nominacji protestujących Hongkończyków do Pokojowej Nagrody Nobla stwierdził, że Pekin był i będzie przeciw wykorzystywaniu tej nagrody do "mieszania się w wewnętrzne sprawy Chin". Przestrzegł on przed "upolitycznianiem" Pokojowego Nobla.

Pytany o przyczyny pandemii Wang Yi przekonywał, iż pojawiło się wiele informacji mogących świadczyć o tym, że wirus pojawił się w innych częściach świata wcześniej niż w Wuhanie. Nie podał on jednak szczegółów. Po rozmowach w Norwegii Wang kontynuuje spotkania w Paryżu i Berlinie.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne państwa deklarują pomoc osobom chcącym opuścić Hongkong

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 08:30
Władze Australii rozważają udzielanie azylu Hongkończykom, którzy po wprowadzeniu w byłej brytyjskiej kolonii kontrowersyjnego prawa o bezpieczeństwie narodowym, zamierzają ją opuścić.
rozwiń zwiń