X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Liban: po wybuchu uderzył koronawirus. Pomoc niosą także Polacy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 07:23
Liban wprowadził częściowy zakaz wychodzenia z domów. Powodem jest gwałtowny wzrost liczby nowych zachorowań na koronawirusa. Wszystko to zaledwie w trzy tygodnie po tragicznym w skutkach wybuchu w porcie w Bejrucie i w czasie, kiedy mieszkańcy libańskiej stolicy usiłują podnieść się ze zniszczeń.
Historyczne budynki zniszczone po wybuchu w Bejrucie w Libanie. W wyniku eksplozji 300 000 osób straciło domy.
Historyczne budynki zniszczone po wybuchu w Bejrucie w Libanie. W wyniku eksplozji 300 000 osób straciło domy.Foto: PAP/EPA/NABIL MOUNZER

W czasie, gdy mieszkańcy Bejrutu wciąż sprzątają zniszczone domy i leczą się z ran liczba nowych przypadków koronawirusa podwoiła się. Miejscowe władze twierdzą, że od czasu eksplozji zachorowało 5 tysięcy osób.

Posłuchaj
03:53 Liban - po wybuchu uderzyl koronawirus.mp3 Liban - po wybuchu uderzył koronawirus - Wojciech Cegielski (IAR)

Z tego powodu do Bejrutu po raz drugi w ciągu miesiąca polecieli polscy lekarze z zespołu ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. - Naszym zadaniem będzie współpraca z lekarzami w zakresie opieki nad chorymi na COVID-19, ale też pomoc w dostosowaniu procedur związanych z zabezpieczeniem pacjentów i personelu medycznego - mówi szef polskiego zespołu Michał Madeyski.

Bejtur free shutt-1200.jpg
Ks. prof. Waldemar Cisło: Liban był wzorem pokojowego życia różnych religii. Wszystko się zmieniło

Kolejne z nieszczęść

Specjaliści alarmują, że zarówno wśród Libańczyków jak i mieszkających tam syryjskich uchodźców rośnie liczba osób, doświadczających traumy. - Osoby, które miały już w przeszłości problemy psychiczne, teraz mówią, że wracają czarne wspomnienia. One będą jeszcze długo wymagać profesjonalnej opieki - podkreśla Christelle Madani, psycholog z misji Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Bejrucie.

Nawrót koronawirusa jest kolejnym z nieszczęść, jakie w ostatnim czasie nawiedzają Liban. Od jesieni trwa tam gigantyczny kryzys ekonomiczny, a połowa Libańczyków znalazła się poniżej progu ubóstwa. 4 sierpnia wybuch w porcie zrujnował sporą część Bejrutu. Eksperci szacują, że teraz każdego dnia z Libanu emigruje nawet 4 tysiące osób.

pg

Czytaj także

Ks. prof. Waldemar Cisło: Liban był wzorem pokojowego życia różnych religii. Wszystko się zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 20:43
- Nawet nasz papież Jan Paweł II wskazywał Liban jako przykład rozwiązania tych konfliktów religijnych, które mamy chociażby w Iraku czy w innych miejscach na świecie, że można poukładać te relacje chrześcijańsko-muzułmańskie i wewnętrzne muzułmańskie pokojowo. Dzisiaj to wszystko zaczyna się sypać - mówił w Polskim Radiu 24 ks. prof. Waldemar Cisło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pomoc cały czas potrzebna". Maciej Dubicki z Caritas o zniszczonym wybuchem Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 11:35
- Dla mieszkańców zniszczonego Bejrutu udało się nam zebrać już około 2 mln zł. - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Dubicki z Caritas. Gościem audycji była też Anna Pilaszek, wysłanniczka Caritas do Bejrutu.
rozwiń zwiń