X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Afryka: puczyści z Mali chcą trzyletnich rządów wojskowych

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 03:00
Członkowie junty wojskowej, którzy przejęli władzę w Mali, zaproponowali powołanie organu przejściowego kierowanego przez oficera, który rządziłby krajem przez okres 3 lat. Zgodzili się też na powrót odsuniętego od władzy prezydenta do domu.
Pułkownik Assimi Goita - przywódca puczystów, prezes Narodowego Komitetu Zbawienia Ludu (National Committee for the Salvation of the People, CNSP)
Pułkownik Assimi Goita - przywódca puczystów, prezes Narodowego Komitetu Zbawienia Ludu (National Committee for the Salvation of the People, CNSP)Foto: PAP/EPA/H.DIAKITE

W okresie przejściowym miałaby zostać dokonana "rewizja podstaw państwa malijskiego" a stojący na czele tymczasowego organu oficer byłby równocześnie szefem państwa. Ujawniły to cytowane przez agencję AFP źródła zbliżone do junty i delegacji Wspólnoty Gospodarczej Państw Afryki Zachodniej (ECOWAS), która przybyła do stolicy Mali - Bamako.

PAP Mali 1200.jpg
Przewrót w Mali. Czy są szanse na stabilizację?

Przedstawiciel junty potwierdził te informacje, dodając, że podczas trzyletniego okresu przejściowego tymczasowy prezydent wojskowy kierowałby rządem złożonym w większości z wojskowych. 

Zgoda na powrót władz do stolicy

Junta wyraziła równocześnie zgodę na uwolnienie odsuniętego od władzy prezydenta Ibrahima Boubacara Keitę, który został przewieziony przez puczystów do obozu wojskowego Kati na przedmieściach stolicy, i jego "powrót do domu w Bamako". Źródło w ECOWAS dodało, że jeśli Keita będzie chciał udać się w podróż w celu poddania się leczeniu, to "nie będzie z tym problemu".

Czytaj także: 

Delegacja ECOWAS miała też uzyskać zgodę junty na przewiezienie przebywającego w tym samym obozie byłego premiera Buobou Cisse do "zabezpieczonej rezydencji w Bamako".

Przewrót po apelach społeczeństwa

Keita był prezydentem Mali przez ostatnie siedem lat. Doszło tam niedawno do protestów, wzywających go do ustąpienia z powodu zarzucanej mu korupcji i niezdolności do uporania się z rosnącym zagrożeniem ze strony islamskich dżihadystów w północnych i centralnych rejonach kraju.

Zamach stanu w Mali potępiły m.in. Unia Europejska i ONZ. 


mbl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Afryka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Somalia: atak terrorystów na hotel. Co najmniej 17 ofiar śmiertelnych

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 09:46
Somalijskie siły bezpieczeństwa zabiły wszystkich czterech zamachowców, którzy dokonali ataku na hotel Elite w Mogadiszu - poinformowały władze. Na skutek zamachu zginęło co najmniej 17 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europa reaguje na zamach stanu w Mali. "To może mieć wpływ na cały region"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 19:34
Wydarzenia w Mali, gdzie wojskowi dokonali we wtorek zamachu stanu, obalając prezydenta Ibrahima Boubacara Keitę, mogą mieć destabilizujący wpływ na cały region i walkę z terroryzmem - uznali w środę szefowie państw i rządów krajów UE.
rozwiń zwiń