X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: wizyta Jana Pawła II w Waszyngtonie upamiętniona w Ogrodzie Różanym

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 05:13
Białe róże na cześć papieża Jana Pawła II stały się częścią słynnego Ogrodu Różanego w Białym Domu. Zostały one dodane przez Pierwszą Damę USA Melanię Trump podczas renowacji ogrodu, by upamiętnić wizytę polskiego papieża w rezydencji amerykańskich prezydentów w 1979 roku.
Ogród Różany przylega do Gabinetu Owalnego
Ogród Różany przylega do Gabinetu OwalnegoFoto: AP/Associated Press/East News

- Niech będzie Bóg pochwalony - tymi słowami 6 października 1979 roku prezydent Jimmy Carter powitał w Białym Domu Jana Pawła II. - Z radością przyjmują fakt, że jestem pierwszym papieżem, który przybywa do stolicy tego kraju. Dziękuję Bogu wszechmogącemu za to błogosławieństwo - odpowiedział polski papież.

trump jpiii pap 1200.jpg
Prezydent USA Donald Trump oddał hołd św. Janowi Pawłowi II

Posłuchaj
00:52 usa-kwiatki dla jp2.mp3 Wizyta Jana Pawła II w Waszyngtonie została upamiętniona w Białym Domu - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

To właśnie to wydarzenie upamiętniają białe róże (Pope John Paul II Rose), które Pierwsza Dama USA dodała do kwiatów rosnących w Ogrodzie Różanym Białego Domu. Pozostałe są niższe i mają kolor biały lub pastelowy.

Ważne miejsce w Białym Domu

Ogród Różany to jedna z głównych części Białego Domu. bezpośrednio przylegającym do Gabinetu Owalnego. Często mają tam miejsce ceremonie i wystąpienia prezydenta USA. To właśnie tam podczas niedawnej wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie odbyła się konferencja prasowa prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także: 

Renowacja Ogrodu Różanego trwała ponad miesiąc i objęła ułożenie nowych chodników, zamianę kompozycji roślin, posadzenie świeżych kwiatów i przeniesienie części drzew. Koszt renowacji został sfinansowany ze zbiórki prywatnej.


mbl

Czytaj także

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Polonia w USA uczciła papieża Polaka

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 05:15
W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II nowojorska Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wydała okolicznościowe plakaty z portretem papieża. Zdobią wszystkie biura Unii oraz polonijne sklepy i firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bohaterowie cywilizacji zachodniej". Biały Dom przypomina słowa Trumpa o powstańcach

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 00:50
W rocznicę Powstania Warszawskiego na stronie internetowej Białego Domu przypomniano o przemówieniu prezydenta USA Donalda Trumpa na placu Krasińskich z lipca 2017 r. Artykuł o tym zatytułowano "Bohaterowie zachodniej cywilizacji: 76 lat po Powstaniu Warszawskim".
rozwiń zwiń