X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jest stanowisko państw UE ws. wyborów na Białorusi. Ta decyzja nie spodoba się Łukaszence

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 16:03
Szef Rady Charles Michel poinformował, że Unia Europejska nie uznaje wyników wyborów prezydenckich na Białorusi. Unijni przywódcy wzięli dziś udział w wideokonferencji, podczas której 3 godziny dyskutowali na temat sytuacji za wschodnią granicą Wspólnoty. O pilną naradę w tej sprawie zabiegał premier Mateusz Morawiecki.
Szczyt UE dotyczący sytuacji na Białorusi
Szczyt UE dotyczący sytuacji na BiałorusiFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier: cała Rada Europejska jednoznacznie potępiła przebieg wyborów na Białorusi

Na Białorusi codziennie organizowane są wielotysięczne demonstracje obywateli protestujących przeciwko sfałszowaniu wyników wyborów prezydenckich z 9 sierpnia i domagających się ustąpienia prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. - Wybory nie były ani wolne, ani uczciwe, nie uznajemy wyników tych wyborów - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.


Posłuchaj
00:22 10584103_1.mp3 Unia nie uznaje wyników wyborów prezydenckich na Białorusi (IAR)

 

Belg wezwał władze Białorusi do zaprzestania używania przemocy wobec protestujących, podkreślając, że sytuacja w tym kraju budzi coraz większe zaniepokojenie. "UE wyraża solidarność z Białorusinami, nie akceptujemy bezkarności" - zaznaczył.

Zapowiedział, że UE wkrótce wprowadzi sankcje wobec osób odpowiedzialnych za przemoc, represje i fałszerstwa wyborcze.

Środki na wsparcie

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w środę, że UE przeznaczy 53 mln euro, aby wesprzeć organizacje pozarządowe, represjonowanych i obywateli Białorusi.

Jak zaznaczyła, 2 mln euro zostanie przeznaczone, aby wspomóc osoby poddawane represjom po wyborach z 9 sierpnia, a 1 mln euro Unia przeznaczy na wsparcie organizacji pozarządowych. Z kolei 50 mln euro ma być przekazanych przez UE, aby pomóc Białorusi w walce z koronawirusem.

pkur


Czytaj także

Szefowa Komisji Europejskiej: potrzebne sankcje dla naruszających prawa człowieka na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 13:48
- Jestem przekonana, że dyskusja ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej zademonstruje nasze zdecydowane poparcie dla praw obywateli Białorusi do podstawowych wolności i do demokracji - poinformowała na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka do MSW: w Mińsku ma nie być więcej żadnych zamieszek

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 14:30
- Ludzie są zmęczeni. Potrzebują ciszy i spokoju - uważa Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi. Zwrócił się do krajowego resortu spraw wewnętrznych, by w Mińsku nie było już więcej zamieszek. Wcześniej odbyła się narada białoruskiej Rady Bezpieczeństwa z udziałem gubernatorów.
rozwiń zwiń