X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Włosi chcą ograniczyć migrację z Tunezji. Ministrowie będą rozmawiać z władzami w Tunisie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 16:45
Ministrowie spraw wewnętrznych i zagranicznych Włoch w poniedziałek udadzą się do Tunisu, by rozmawiać z władzami Tunezji na temat ograniczenia masowej migracji z tego kraju do Włoch. Poinformowała o tym podczas konferencji prasowej w Mediolanie szefowa MSW Luciana Lamorgese.
Imigranci na włoskiej wyspie Lampedusa
Imigranci na włoskiej wyspie LampedusaFoto: PAP/EPA/CARMELO IMBESI

W rozmowach uczestniczyć będą również komisarze europejscy do spraw sąsiedztwa i spraw wewnętrznych. Jak poinformowała minister Lamorgese, w ciągu ostatnich 12 miesięcy do Włoch przypłynęło ponad 21 tysięcy migrantów, głównie z Tunezji i Libii, blisko trzy razy więcej niż w tym samym okresie w latach 2018 i 2019.

imigranci 1200 pap.jpg
"Grozi nowa fala migrantów". Szef włoskiego MSZ ostrzega i apeluje o przyspieszenie procedur

Niemal wszyscy to migranci ekonomiczni. W tym roku przybywają głównie własnym sumptem małymi jednostkami. Większość to Tunezyjczycy i Bangliczycy, którzy stracili pracę w Tunezji w następstwie kryzysu gospodarczego.


Posłuchaj
00:55 Wlochy.mp3 Szefowie włoskiego MSZ i MSW udają się do Tunezji, by ograniczyć masową migrację z tego kraju (IAR)

 

Pod koniec lipca minister Lamorgese rozmawiała z prezydentem Saiedem, który obiecał ograniczyć falę migracji. Mimo to do Włoch codziennie przypływa z Tunezji od kilku do kilkunastu łodzi z migrantami.

bartos

Czytaj także

Lampedusa "na skraju upadku". Nasila się kryzys migracyjny we Włoszech

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 13:33
Kolejne łodzie z migrantami docierają na włoską wyspę Lampedusa, gdzie panuje kryzysowa sytuacja w przepełnionym punkcie rejestracji. W nocy z niedzieli na poniedziałek grupa mieszkańców wyspy zablokowała drogę domagając się pilnej ewakuacji przybyszów.
rozwiń zwiń