X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Sekretarz stanu USA: wybory na Białorusi nie były wolne ani uczciwe

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2020 00:24
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oznajmił w poniedziałek, że wybory na Białorusi "nie były wolne ani uczciwe". "Zdecydowanie potępiamy przemoc stosowaną nadal wobec protestujących i zatrzymywanie zwolenników opozycji" - napisał w oświadczeniu szef dyplomacji USA.
Mike Pompeo
Mike PompeoFoto: shutterstock/mark reinstein

Pompeo potępił też "blokowanie internetu, by utrudnić Białorusinom dzielenie się informacją na temat wyborów i protestów".1200 białoruś (1).jpg
"Powstrzymanie się od użycia siły". Apel szefów MSZ Polski, Litwy i Ukrainy do władz Białorusi

Wcześniej w poniedziałek Biały Dom wydał komunikat, w którym wezwał rząd Białorusi, by powstrzymał się od użycia siły.

Czytaj także:

"Poważne ograniczenia w umieszczeniu kandydatów na kartach do głosowania, zakaz lokalnych niezależnych obserwatorów (…), zastraszanie kandydatów opozycji, a następnie zatrzymywanie pokojowych demonstrantów oraz dziennikarzy zakłóciły ten proces (wyborczy); wzywamy władze Białorusi do respektowania prawa do pokojowych zgromadzeń" – napisano w oświadczeniu Białego Domu.Według wstępnych podawanych oficjalnie wyników w wyborach zwyciężył urzędujący prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, zdobywając 80,23 proc. głosów. Jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska otrzymała 10,09 proc.

1200.jpg
Starcia demonstrantów z białoruską milicją. Nie żyje mężczyzna

Niezależni obserwatorzy twierdzą, że w czasie wyborów dochodziło do licznych nieprawidłowości, a frekwencja w lokalach wyborczych była zawyżana.

W niedzielę wieczorem na ulicach Mińska doszło do protestów, które zostały stłumione przez siły bezpieczeństwa. Do starć doszło też w Grodnie, w Witebsku i innych miastach. Również w poniedziałek wieczorem w Mińsku odbywają się akcje protestacyjne.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent ws. Białorusi: monitorujemy sprawy na bieżąco, będziemy reagowali adekwatnie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 15:38
Prezydent Andrzej Duda poinformował na Twitterze, że rozmawiał z polskim ambasadorem na Białorusi. Andrzej Duda dodał, że władze kraju będą "reagowały adekwatnie do okoliczności". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odprawa premiera z wicepremierami i szefem MSZ. Tematem sytuacja na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2020 20:36
Trudna sytuacja na Białorusi była tematem popołudniowej odprawy premiera Mateusza Morawieckiego z udziałem m.in. wicepremierów Jadwigi Emilewicz i Piotra Glińskiego oraz szefa MSZ Jacka Czaputowicza – poinformowała kancelaria premiera.
rozwiń zwiń