X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ponad 250 mln euro międzynarodowego wsparcia dla Libanu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 21:24
Uczestnicy telekonferencji darczyńców zobowiązali się przekazać Libanowi prawie 253 miliony euro na natychmiastową pomoc humanitarną. Poinformowała o tym administracja prezydenta Francji Emmanuela Macrona. 30 milionów euro z całej sumy przekaże Francja. Środki mają wesprzeć Liban po wybuchu, który zniszczył we wtorek znaczącą część stolicy kraju, Bejrutu.
Widok na zniszczony w eksplozji silos zbożowy w Bejrucie
Widok na zniszczony w eksplozji silos zbożowy w BejrucieFoto: EPA/NABIL MOUNZER

Przekazanie środków ma nie być uzależnione od przeprowadzenia politycznych lub instytucjonalnych reform. Pojawiły się również propozycje długoterminowego wsparcia, ale w powiązaniu z wprowadzeniem zmian przez władze Libanu.

ratownik bejrut mid-epa08589653 1200.jpg
Bejrut: koniec pierwszej fazy poszukiwań. "Dawała szansę odnalezienia żywych"

Przedstawiciele niektórych krajów domagali się przejrzystości w wydawaniu środków. "Pomoc powinna być na czas, w dostatecznym wymiarze i w spójności z potrzebami Libańczyków oraz bezpośrednio do nich dostarczona, z najwyższą skutecznością i przejrzystością" - napisano w komunikacie.

Szybka pomoc

W telekonferencji, którą poprowadził francuski prezydent, udział brali przywódcy wielu państw, między innymi prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, prezydent Libanu Michel Aoun, a także koordynator pomocy ze strony ONZ Mark Lowcock i przedstawiciele Banku Światowego, Czerwonego Krzyża, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Unii Europejskiej oraz Ligi Państw Arabskich.

Emmanuel Macron podczas konferencji wezwał społeczność międzynarodową do udzielenia Libanowi szybkiej pomocy.

Czytaj więcej:

- Obecnie celem jest szybkie i skuteczne działanie w celu skoordynowania naszej pomocy w terenie, aby najskuteczniej dotarła ona do Libańczyków - mówił otwierając telekonferencję prezydent Francji.

Beirut 1200.jpg
Dr Fyderek: Liban kluczowy dla bezpieczeństwa Europy

Zniszczone miasto

Do wybuchu doprowadziło składowanie w porcie bez żadnych zabezpieczeń prawie trzech tysięcy ton azotanów. Zginęło co najmniej 158 osób, a rannych zostało około 6000.

Uszkodzona lub zniszczona została połowa budynków w mieście, a straty w całym stołecznym regionie szacowane są na 10 do 15 miliardów dolarów. Wybuch zniszczył między innymi elewator zbożowy.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Policja strzelała do tłumu w Bejrucie. Wojsko odbiło budynek ministerstwa, "kwaterę główną rewolucji"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2020 22:15
Grupa protestujących pod przywództwem emerytowanych oficerów libańskiej armii wdarła się w sobotę do ministerstwa spraw zagranicznych w Bejrucie i ogłosiła je "kwaterą główną rewolucji". Przejęcie budynku resortu było transmitowane w lokalnej telewizji. Policja potwierdziła również użycie ostrej amunicji wobec protestujących. Późnym wieczorem wojsko odbiło siedzibę MSZ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sytuacja w kraju jest napięta". Prof. Jelonek o tragicznym wybuchu w Bejrucie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2020 10:37
- Kiedy coś dzieje się w Libanie, mają oni tendencję do oskarżania swoich dwóch sąsiadów, Syrii i Izraela o wszystko złe. Ostatnie wydarzenia gospodarcze, w tym bankructwo gospodarki, doprowadziło do sytuacji bardzo poważnego stanu kryzysu, który trwa od ubiegłego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Adam Jelonek, dyrektor Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UW.
rozwiń zwiń