X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walka z chińską dezinformacją. YouTube skasował ponad 2500 kont

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 12:44
Koncern Google potwierdził usunięcie między kwietniem i czerwcem ponad 2500 kont z serwisu YouTube, które zdaniem analityków firmy służyły chińskiej dezinformacji. Chiny, w szczególności w ostatnich miesiącach, są oskarżane, głównie przez USA, o podejmowanie działań, których celem jest wprowadzanie w błąd opinii publicznej innych państw.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Koncern Google uważa, że konta na serwisie YouTube były częścią skoordynowanej kampanii dezinformacyjnej. Większość treści publikowanych na zamkniętych już kanałach na YouTube nie dotyczyła polityki, co miało jedynie uśpić czujność odbiorców. Pośród różnego typu treści video umieszczano jednak także takie, które nosiły znamiona dezinformacji.

Posłuchaj
00:59 10560565_1.mp3 Ponad 2500 kont na YouTube powiązanych z chińską dezinformacją. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

 

Chiny systematycznie odrzucają oskarżenia o prowadzenie kampanii dezinformacyjnych w mediach społecznościowych, w szczególności na portalach, do których dostępu nie mają sami obywatele Chin. Bez specjalnych programów maskujących miejsce połączenia z Internetem, w Chinach nie ma możliwości korzystania z takich serwisów, jak YouTube, Facebook czy Twitter.

Czytaj także:

Więzienie za krytykę partii

Tymczasem w ostatnich miesiącach narzędziem do komunikacji stanowiska chińskich władz w wielu kwestiach stał się właśnie Twitter, gdzie konta prowadzi wielu ambasadorów Chin.

Za krytyczne wobec chińskich władz wpisy na tym portalu grozi więzienie. Media informowały o przypadku chińskiego studenta, który po powrocie do Chin ze Stanów Zjednoczonych został skazany na 6 miesięcy więzienia za tweety krytykujące chińską partię komunistyczną.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska dziennikarka na Tajwanie: dezinformacja chińska i rosyjska ma nas osłabić

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 17:33
- Zarówno dezinformacja chińska, jak i rosyjska, działa w ten sposób, że wrzuca w mniej więcej tym samym czasie różnego rodzaju teorie spiskowe tak, żeby odbiorca miał chaos informacyjny, zupełnie się w tym pogubił i był osłabiony - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Shen, polska dziennikarka i korespondentka polskich mediów na Tajwanie. W ten sposób odniosła się do wojny informacyjnej toczonej przez Chiny i Rosję w związku z pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twitter walczy z chińską dezinformacją. Masowe zawieszanie kont

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 11:31
Amerykańska platforma społecznościowa Twitter ogłosiła w czwartek zawieszenie 170 tys. kont używanych we wspieranej przez rząd w Pekinie kampanii dezinformacji polegającej na przekazywaniu korzystnych dla Chin treści, w tym dotyczących pandemii koronawirusa.
rozwiń zwiń