X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pożar lasu zagraża włoskiemu miastu L'Aquila. Możliwa ewakuacja 60 tys. mieszkańców

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 15:46
Rozległy pożar zagraża miastu L'Aquila w środkowych Włoszech. Z żywiołem walczy 300 strażaków, żołnierzy i 7 samolotów gaśniczych. Wielu mieszkańców spędziło noc na ulicach.
Samolot gaśniczy w akcji we Włoszech
Samolot gaśniczy w akcji we WłoszechFoto: PAP/EPA/EMANUELA VALERI

Pożar wybuchł 6 dni temu w okolicznych lasach i strawił już ich 800 hektarów. W tej chwili, mimo toczącej się cały czas akcji gaśniczej, płomienie dotarły na odległość dwustu metrów od gęsto zaludnionej, północnej dzielnicy Pettino, znajdującej się 3 kilometry od centrum miasta.

Posłuchaj
00:47 Pożar włochy Kowalczuk IAR.mp3 Pożar we Włoszech zagraża miastu L'Aquila. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
pożar australia las płonie ogień free shut 1200.jpg
3 miliardy zwierząt dotknięte pożarami

Ewakuacji może zapobiec obfity deszcz

Rozpoczęły się przygotowania do ewakuacji mieszkańców. Zdaniem strażaków zapobiec może temu tylko zapowiadany na dzisiejszy wieczór obfity deszcz.

Czytaj również:

Prokuratura rozpoczęła śledztwo, ponieważ strażacy znaleźli dowody na to, że pożar jest dziełem piromanów. L'Aquila to 60-tysięczne miasto, które 11 lat temu zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi. Zginęło wówczas ponad trzysta osób.

jmo

Czytaj także

Trwa walka z pożarem w pobliżu elektrowni w Czarnobylu. Ogień gasi kilkaset osób

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 13:00
W zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu na północy Ukrainy, kolejny dzień trwa gaszenie pożaru - podała we wtorek ukraińska służba ds. sytuacji nadzwyczajnych. Tli się ściółka leśna, nie ma otwartego ognia, a tło promieniowania jest w normie - podkreślono.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akty antychrześcijańskie to francuska codzienność. Tylko w ubiegłym roku było ich ponad tysiąc

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 18:58
Prokurator z regionu Loary Atlantyckiej wszczął dochodzenie w sprawie okoliczności pożaru zabytkowej katedry świętych Piotra i Pawła w Nantes. Wstępne oględziny sugerują, że doszło do celowego podpalenia. Ogień, który wybuchł dziś między 7.00 a 8.00 rano, strawił ponad czterystuletnie organy. Według konserwatorów instrumentu nie uda się odrestaurować.
rozwiń zwiń