X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Godzina "W" w Niemczech. Polonia upamiętniła Powstanie Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 16:58
Polonia oraz Polacy mieszkający w Niemczech także oddają hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. W berlińskim oddziale Instytutu Pileckiego zaplanowano pokaz filmu "Konspiratorki - Zapomniane Polki na frontach II wojny światowej" w reżyserii Paula Meyera.
Pomnik-mogiła powstańców warszawskich na cmentarzu w Hamburgu
Pomnik-mogiła powstańców warszawskich na cmentarzu w HamburguFoto: twitter.com / PLinHamburg
mid-20801144 1200.jpg
Polska pamięta. Obchody 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Na podhamburskim cmentarzu Neuer Friedhof przy pomniku-mogile Powstańców Warszawskich odbyło się spotkanie modlitewne. W większości polskich kościołów zostaną odprawione msze święte w intencji powstańców.

Posłuchaj
00:49 Niemcy PW Maszewski IAR.mp3 Polacy w Niemczech uczczą rocznicę Powstania Warszawskiego. Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)

Uroczystości w Hamburgu

W Hamburgu uroczystości ku czci poległych w Powstaniu Warszawskim rozpoczęły się o godzinie 17.00 przy zbiorowym grobie siedemnastu Powstańców Warszawskich. Uroczystości zorganizował tamtejszy Konsulat Generalny oraz Polska Misja Katolicka w Hamburgu.

Czytaj także:

Berliński oddział Instytutu Pileckiego zorganizował pokaz filmu i dyskusję na temat "Powstanie Warszawskie z perspektywy kobiet - agentek wywiadu". - Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego otwarta jest też wystawa, na której można znaleźć historię Powstania Warszawskiego i oczywiście opowieść o udziale rotmistrza w walkach na Woli - powiedziała Polskiemu Radiu kierownik berlińskiego oddziału Hanna Radziejowska.

pomnik powstania 1200 east.jpg
Politolog: wiedza o Powstaniu Warszawskim w Niemczech jest znikoma

Bieg pamięci w Berlinie

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie, wspólnie ze Związkiem Polaków w Niemczech, Polonią United - Polonijną Kadrą Berlina, Polskim Klubem Olimpijskim w Berlinie oraz Fundacją Polsko-Niemieckie Pojednanie, 8 sierpnia organizują Bieg Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944. Bieg objął honorowym patronatem Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec profesor Andrzej Przyłębski.

jmo

Czytaj także

Kłamstwo o "polskich obozach" znów w niemieckich mediach. Interweniowała ambasada

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 13:00
Niemiecki dziennik "Allgaeuer Zeitung" na swoich stronach internetowych napisał o "polskim obozie koncentracyjnym". Polska Ambasada w Berlinie podjęła interwencję w tej sprawie, żądając od redakcji szybkiego sprostowania tego fałszywego określenia. Zwrot został usunięty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: 95-letni były strażnik obozowy oskarżony o zbrodnie wojenne w Stutthof

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 21:08
95-letni były strażnik niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie został oskarżony o zbrodnie wojenne. Poinformował o tym rzecznik sądu rejonowego w Wuppertalu. Doprecyzował, że na mężczyźnie ciąży zarzut współudziału w zabójstwie kilkuset osób. Zastrzegł, że eksperci ocenią jego zdolność do stanięcia przed sądem.
rozwiń zwiń