X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Koronawirus w Europie. Nowe wytyczne dla osób podróżujących do Belgii

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 09:20
W związku z pandemią koronawirusa, w Belgii obowiązują już nowe zasady dla osób wracających do kraju z zagranicy lub turystów.
Pandemia koronawirusa w Belgii
Pandemia koronawirusa w BelgiiFoto: PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Każdy musi wypełnić formularz identyfikacyjny 48 godzin przed przylotem. Będzie on obowiązkowy od soboty. Informacje dotyczące formularza są dostępne na stronie internetowej Ambasady Polskiej w Brukseli.

Specjalny dokument

hiszpania 1200 pap.jpg
Koronawirus w Hiszpanii. Po zamknięciu dyskotek w Katalonii fiesta przeniosła się na skwery i plaże

Formularz jest dostępny w językach - angielskim, francuskim, niderlandzkim i niemieckim. Po wypełnieniu należy go odesłać do belgijskiego ministerstwa zdrowia. Obowiązuje on wszystkie osoby podróżujące do Belgii samolotem, statkiem, pociągiem, autobusem czy samochodem.

Posłuchaj
00:51 10551073_1.mp3 Belgia - nowe reguły dla osób wracających z zagranicy lub turystów (IAR)

Ale są też wyjątki: formularza nie muszą wypełniać osoby, które będą przebywać w Belgii krócej niż 48 godzin, oraz obywatele Belgii i rezydenci, których pobyt za granicą nie przekroczył dwóch dni. Jeśli jakieś dane ulegną zmianie w ciągu 14 dni od wypełnienia, konieczne jest ponowne przesłanie zaktualizowanego formularza.

Czytaj także:

Osoby, które są w miejscach bez dostępu do Internetu, mogą wysłać formularz po przylocie do Belgii, ale będą musiały udowodnić, że nie mogły tego zrobić wcześniej. Brak wypełnionego formularza może się wiązać z karami finansowymi.

pkr

Czytaj także

Belgijski wirusolog radzi: wakacje lepiej spędzić w swoim kraju

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2020 18:59
- To nie czas na turystyczne wyjazdy zagraniczne - ostrzega jeden z czołowych wirusologów Belgii. Profesor Marc Van Ranst w rozmowie z telewizją VRT przywołał przykład Katalonii, gdzie w regionie Segrii nastąpił nawrót zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjczycy wprowadzili kwarantannę dla turystów z Hiszpanii. Madryt zabiega o zmianę decyzji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 16:50
- Hiszpański rząd stara się przekonać władze Wielkiej Brytanii, by podróżni przybywający z Balearów i Wysp Kanaryjskich nie byli objęci obowiązkiem poddania się kwarantannie w związku z pandemią - powiedziała w niedzielę szefowa MSZ Arancha Gonzalez Laya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawie 17 mln zakażonych koronawirusem na świecie. Pogarsza się sytuacja w Ameryce i Europie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 22:51
662 tysiące ofiar śmiertelnych oraz 16 milionów 800 tysięcy zakażeń - to najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa. Podają je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie. Wyleczyć udało się 10,5 miliona osób.
rozwiń zwiń