X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

USA wycofują część wojsk z Niemiec. Pierwsze oddziały opuszczą bazy w ciągu najbliższych tygodni

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:31
Sekretarz obrony USA Mark Esper zapowiedział, że pierwsze oddziały amerykańskie opuszczą bazy w Niemczech w ciągu najbliższych tygodni. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami amerykański kontyngent w Niemczech zostanie zmniejszony o prawie 12 tysięcy żołnierzy, jednak ich wycofanie może potrwać kilka lat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Bumble Dee
wojsko usa 1200 free
USA przerzucą część wojsk z Niemiec do Polski? Ekspert: przeciekami do mediów też się gra

Jeden z generałów armii USA przewiduje, że duża część oddziałów - około 5 tysięcy żołnierzy - pozostanie w Europie i prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Włoch i Belgii. Cały proces wycofywania części amerykańskiego kontyngentu z Niemiec będzie długotrwały i może pochłonąć kilka miliardów dolarów. Konieczne będzie wybudowanie nowych baz wojskowych dla żołnierzy powracający z misji w Europie oraz dla tych przenoszonych do innych państw europejskich.

Zbyt małe wydatki na obronność ze strony Niemiec

Plan zmniejszenia obecności żołnierzy USA w Niemczech nie zyskał aprobaty kongresmenów. Obawiają się oni, że zwiększy to wpływy Rosji w tym regionie Europy.

Prezydent Donald Trump chce zmniejszyć liczbę amerykańskich żołnierzy stacjonujących w bazach zlokalizowanych u naszych zachodnich sąsiadów do 25 tysięcy. Powodem tej decyzji mają być zbyt małe wydatki na obronność ze strony rządu Niemiec.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wycofanie części żołnierzy USA z Niemiec. Ekspert: pytanie, ile w tym polityki, a ile strategii

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 17:43
– Jest pytanie: ile jest polityki, a ile strategii w decyzji Donalda Trumpa. To jest kwestia tego, czy Stany Zjednoczone rzeczywiście zaczynają się wycofywać z roli gwaranta bezpieczeństwa globalnego, wracają za swoje oceany, próbując obniżyć swoje zaangażowanie na świecie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Baranowski, szef German Marshal Fund Polska. W ten sposób odniósł się do planów wycofania części żołnierzy USA z Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wycofanie części żołnierzy USA z Niemiec. Doleśniak-Harczuk: warto podkreślić wątek gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 22:10
- Te bazy amerykańskie dają bardzo realne miejsca pracy. Jest taka, w której przebywa 10-12 tys. żołnierzy USA i dookoła tej bazy żyje 30 tys. członków rodzin tych żołnierzy. Proszę sobie wyobrazić, jakie to są pieniądze - mówiła w Polskim Radiu 24 ekspert ds. Niemieckich Instytutu Staszica Olga Doleśniak-Harczuk. Gościem "Spojrzenia na Wschód" był również politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski z UKSW.
rozwiń zwiń