X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rozejm w Donbasie i koronawirus. Telefoniczna rozmowa prezydentów Ukrainy i Rosji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 21:00
Prezydenci Rosji i Ukrainy, Władimir Putin i Wołodymyr Zełenski, rozmawiali w niedzielę telefonicznie na temat rozejmu, który ma wejść w życie w Donbasie od poniedziałku, 27 lipca - poinformowały w komunikatach kancelarie obu przywódców.
Prezydent Rosji Władimir Putin (L) I prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (P)
Prezydent Rosji Władimir Putin (L) I prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (P)Foto: PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL/Twitter/Wołodymyr Zełenski

- Pozytywnie oceniono uzgodnienie na posiedzeniu grupy (kontaktowej ds. konfliktu w Donbasie) 22 lipca - dodatkowych działań na rzecz rozejmu, które wejdą w życie od 27 lipca. Podkreślono znaczenie bezwzględnego przestrzegania tych ustaleń przez uczestników konfliktu - głosi komunikat wystosowany przez Kreml.

1200_Ukraina_PAP.jpg
Przełom na Ukrainie? Osiągnięto porozumienie ws. przerwania ognia na wschodzie kraju

W Kijowie zaś służby prasowe Zełenskiego poinformowały, że prezydenci "przyjęli z zadowoleniem osiągnięcie porozumienia o całkowitym i wszechstronnym trybie przerwania ognia na Donbasie, które rozpoczyna się od godz. 00.01 27 lipca 2020 roku". W komunikacie zaznaczono, że prezydent Rosji "poparł to porozumienie".

Czytaj także:

- Zełenski i Putin zgodzili się, że niezbędne jest pilne zrealizowanie dodatkowych kroków na rzecz wparcia przerwania ognia - dodało biuro prezydenta Ukrainy.

Rosja: "inicjatywa ze strony ukraińskiej"

Kreml ze swej strony zaznaczył, że Putin "ocenił przyjętą 15 lipca przez Radę Najwyższą (parlament Ukrainy) uchwałę o przeprowadzeniu wyborów lokalnych w 2020 roku jako sprzeczną z porozumieniami mińskimi i zagrażającą perspektywom uregulowania (konfliktu)".

boeing MH17 katastrofa MH-17 shutterstock 1200.jpg
"Sprawiedliwość powinna zatryumfować". Prezydent Ukrainy w 6. rocznicę zestrzelenia Boeinga w Donbasie

Prezydenci Rosji i Ukrainy omówili także sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Według moskiewskiego dziennika "Kommiersant" rozmowa odbyła się z inicjatywy strony ukraińskiej.

Czytaj także:

Od 27 lipca w życie ma wejść rozejm między wojskami ukraińskimi i prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy. Porozumienie w sprawie całkowitego przerwania ognia w Donbasie negocjatorzy Ukrainy, Rosji i OBWE osiągnęli w środę. Według strony ukraińskiej całkowite i wszechstronne przerwanie ognia jest warunkiem wstępnym do realizacji porozumień z Mińska z 2015 roku. Trwające od 2014 r. walki między żołnierzami ukraińskimi i wspieranymi przez Rosję rebeliantami na wschodzie Ukrainy pochłonęły, jak się ocenia, ponad 13 tys. śmiertelnych ofiar.

Posłuchaj
00:48 10543104_1.mp3 W. Putin rozmawiał telefonicznie z W. Zełenskim o Donbasie (IAR)

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt na Ukrainie. Parlament chce umożliwić karanie za zbrodnie wojenne

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:43
Ukraiński parlament pracuje nad projektem ustawy, która pozwoli na ukaranie sprawców zbrodni wojennych, dokonanych po rosyjskiej agresji na wschodzie Ukrainy. Uchwalenie odpowiednich przepisów rekomendowała Radzie Najwyższej Ukrainy parlamentarna komisja praworządności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Szeligowski: spodziewam się intensyfikacji rozmów Rosji i Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 21:30
- Jakikolwiek postęp, jaki by to nie był format, w tym momencie uzależniony jest tylko i wyłącznie od woli politycznej władz rosyjskich - powiedział o konflikcie na Ukrainie na antenie Polskiego Radia 24 Daniel Szeligowski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych).
rozwiń zwiń