X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rozmowy UE - Wielka Brytania odwołane. Brak postępów w negocjacjach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 18:20
Brak postępów w negocjacjach między Unią Europejską a Wielką Brytanią w sprawie umowy o przyszłej współpracy. Piątkowe (03.07) rozmowy głównych negocjatorów z obu stron zostały odwołane.
Parlament brytyjski
Parlament brytyjski Foto: ExFlow/ Shutterstock

brexit-1200-pap.jpg
Koniec swobodnego przepływu osób z UE. Brytyjska Izba Gmin za punktowym systemem imigracyjnym

Od poniedziałku prowadzone były rozmowy delegacji, natomiast w piątek mieli się spotkać główni negocjatorzy, by podsumować dotychczasowe rokowania i wyznaczyć plan prac na najbliższe tygodnie i miesiące. Czasu jest bowiem coraz mniej, bo najpóźniej do jesieni powinno być osiągnięte porozumienie w sprawie przyszłej umowy, by pozostał czas na ratyfikację ustaleń.

Po czterech dniach kolejnej rundy rokowań unijny negocjator Michel Barnier napisał w oświadczeniu, że nadal istnieją poważne różnice zdań między Brukselą a Londynem.

Posłuchaj
00:53 10503530_1.mp3 Brak postępów w negocjacjach między Unią Europejską a Wielką Brytanią (IAR)

 Możliwe porozumienie

Wyraził oczekiwanie, że Wielka Brytania odniesie się ze zrozumieniem do postulatów Unii Europejskiej i zasugerował brak zaangażowania w rozmowy ze strony Brytyjczyków. Powtórzył zdanie, które powtarza od stycznia - że "27" nadal uważa, że porozumienie jest możliwe i leży w interesie wszystkich.

Kwestie rybołówstwa, czy uznania europejskich standardów oraz zasady dostępu do jednolitego rynku to tylko niektóre sprawy, w których daleko do porozumienia. Wielka Brytania opuściła Wspólnotę 31 stycznia, ale jeszcze do końca grudnia wzajemne relacje pozostają niezmienione. Od nowego roku dwustronne kontakty powinna już regulować nowa umowa.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie będzie przedłużenia okresu przejściowego". Boris Johnson o brexicie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 16:27
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson podczas wideokonferencji z przewodniczącym instytucji Unii Europejskiej powiedział, że Londyn nie będzie wnioskował o przedłużenie okresu przejściowego po brexicie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia i Wielka Brytania cztery lata po rozwodzie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 17:00
Gdy 23 czerwca 2017 roku Big Ben wybił godzinę 22.00, wiadomo było, że decyzja została podjęta. Większość Europy miała nadzieje, że wszystko zostanie po staremu.
rozwiń zwiń