X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Naprawdę szokująca". Irlandzki rząd przedstawił statystykę dotyczącą liczby aborcji

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 13:00
6 tys. 666 aborcji dokonano w zeszłym roku w Irlandii, w czasie pierwszego roku obowiązywania nowej ustawy pozwalającej na praktycznie nieograniczone przerywanie ciąży. Tylko 24 aborcje przeprowadzono z powodu poważnego zagrożenia życia lub zdrowia matki - poinformował irlandzki departament zdrowia.
Aborcję w Irlandii zalegalizowano w wyniku referendum, które odbyło się w maju 2018 r.
Aborcję w Irlandii zalegalizowano w wyniku referendum, które odbyło się w maju 2018 r.Foto: AFP/EAST NEWS/AFP PHOTO/Artur Widak

Irlandzki rząd przedstawił szczegółowe dane dotyczące przyczyn usunięcia ciąż. Jak podał, 6 tys. 542 aborcje dotyczyły wczesnych ciąż, w których rozwijający się płód nie osiągnął 12. tygodnia życia. Z kolei w 24 przypadkach istniało zagrożenie życia lub zdrowia matki. Następnych 100 nienarodzonych dzieci zabito z powodu "stanu wpływającego na płód, który może prowadzić do jego śmierci przed lub w ciągu 28 dni od porodu".

ciaza usg aborcja shutterstock 1200.jpg
"Narodowa tragedia". Departament zdrowia Wielkiej Brytanii podał dane o rekordowej liczbie aborcji

- Naprawdę szokująca - tak liczbę aborcji określił Liam Gibson z brytyjskiego Stowarzyszenia Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC). I dodał, że podana statystyka jest przytłaczająca oraz że dużo mówi o irlandzkim społeczeństwie. Zaznaczył także, że poza ujawnionymi liczbami warto zwrócić uwagę, że "każda z tych 6 tys. 666 aborcji była świadomym aktem śmiertelnej przemocy wymierzonej w zupełnie niewinną i niepowtarzalną istotę ludzką".

Tylko jedna trzecia przeciwko aborcji

Aborcję w Irlandii zalegalizowano w wyniku referendum, które odbyło się w maju 2018 r. Przeciwko aborcji opowiedziała się tylko jedna trzecia głosujących, a ponad 66 proc. uznało, że z konstytucji trzeba usunąć prawa ochrony nienarodzonych dzieci.

Czytaj także:

- Żaden rząd, żadne państwo, niezależnie od referendum, nie może znieść danego przez Boga prawa do życia nawet jednego członka rodziny ludzkiej - podkreślił Liam Gibson.

KAI/TVPInfo/bb

Czytaj także

"Miałam 25 aborcji". Oburzenie w sieci po wpisie feministek promujących aborcję bez granic

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 11:34
"Bądź taką matką, jaką chcesz. Wtedy, kiedy chcesz. Pod warunkiem, że w ogóle masz na to ochotę" - brzmią życzenia na Dzień Matki od skrajnej feministycznej grupy Dziewuchy Dziewuchom. Wcześniej opublikowano tekst reklamujący "Jak zrobić aborcję" z szokującym zdjęciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Walczmy z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci". IV Europejski Festiwal Schumana

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 23:06
Profesor Bogdan Chazan, ginekolog i położnik, podczas debaty "Walczmy z pandemią zabijania nienarodzonych dzieci", powiedział, że "społeczeństwa przyzwyczaiły się do zabijania dzieci”. W ciągu roku na całym świecie w wyniku aborcji ginie ich 50 milionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej ofiar aborcji niż koronawirusa, głodu i wypadków drogowych. Szokujące dane ONZ

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 17:10
Organizacja Narodów Zjednoczonych informuje, że w wyniku aborcji od 1 stycznia do 1 maja na świecie zginęło 14,2 miliona dzieci. Liczba ta przekracza o 2 miliony łączną liczbę ofiar koronawirusa czy innych chorób zakaźnych, a także ofiar samobójstw, wypadków drogowych czy głodu.
rozwiń zwiń