X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Nowy Jork: budżet na policję zmniejszony o miliard dolarów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 05:13
Nowojorski burmistrz przedstawił budżet miasta w nowym roku finansowym. W budżecie o wysokości 88,1 mld dolarów przewidziano obcięcie o 1 mld wydatków na policję.
Nowojorscy policjanci
Nowojorscy policjanciFoto: eddtoro/shutterstock

W porównaniu z projektem budżetu przedstawionym jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19, nowy jest niższy o 7,2 mld dolarów. W wyniku głębokich cięć ucierpi wiele miejskich agencji, w czasie gdy Nowy Jork boryka się z kryzysem gospodarczym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
East News USA Nowy Jork policja policjanci 1200.jpg
Kolejne uderzenie w policję z Nowego Jorku. Rozwiązano jednostkę ścigającą przestępczość zorganizowaną

"Bezpieczeństwo i uczciwość"

Budżet przewiduje m.in. otworzenie kosztem 113 mln dolarów trzech specjalistycznych klinik dla społeczności najbardziej dotkniętych COVID-19. Queens i Manhattan obejmie, tak jak wcześniej pozostałe dzielnice, opieka zdrowotna w ramach tzw. NYC Care. Program GetFoodNYC zasili 450 mln dolarów, aby zapewnić, że nowojorczycy nie będą głodni w czasie pandemii lub po niej.

Burmistrz wyjaśnił, że budżet kładzie nacisk na "bezpieczeństwo i uczciwość". Bierze pod uwagę potrzeby większej liczby młodych ludzi niż kiedykolwiek wcześniej.

Szczegóły cięć w Departamencie Policji (NYPD) we wtorek nie były jeszcze znane. Wiadomo, że nie obędzie się lipcowa rekrutacja mająca wzmocnić siły policyjne o 1200 funkcjonariuszy. Następną zapowiedziano na październik.

Przewidziane jest ograniczenie funduszy na nadgodziny dla policjantów o 296 mln dolarów z przewidywanych pierwotnie 523 mln. Zmniejszone zostaną wydatki niezwiązane z personelem, a także z kontraktami.

Czytaj także: 

Policja nie zajmie się bezdomnymi

NYPD nie będzie się już zajmował bezdomnymi. W gestii innej agencji znajdzie się też kontrola ruchu drogowego wokół szkół oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczniom przechodzącym przez pobliskie skrzyżowania.

Niektóre fundusze uzyskane z okrojenia wydatków na policję zostaną skierowane m.in. na usługi dla młodzieży, edukację oraz mieszkania komunalne.

Lokalne media zauważyły, że tym razem burmistrz ogłosił budżet sam. Zazwyczaj Rada Miejska i burmistrz organizują z tej okazji uroczystą konferencję prasową w rotundzie Ratusza.

Presja polityczna

Cięcia w NYPD nastąpiły po ogromnej presji politycznej. Stały się priorytetem Rady Miejskiej. Jeszcze w miniony piątek de Blasio nie mówił o miliardzie dolarów, choć przyznał, że chce zmniejszyć budżet policji.

W Nowym Jorku, jak też innych miastach amerykańskich masowe protesty wobec brutalności policji rozgorzały po zabójstwie w Minneapolis przez policję Afroamerykanina George'a Floyda. Niektórzy uczestnicy manifestacji domagali się w ogóle zlikwidowania sił policyjnych.

Na Manhattanie przed Ratuszem setki ludzi manifestują od tygodnia przez 24 godziny na dobę pod hasłem „Occupy City Hall”. Ich żądania obejmują m.in. obcięcie wydatków na policję o miliard dolarów oraz przeznaczenie tej kwoty na programy dla młodzieży.

Dotychczasowy budżet na policję w Nowym Jorku wynosił ok. 6 mld dolarów.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Protestujący w USA próbowali obalić pomnik Andrew Jacksona. Powstrzymała ich policja

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 05:42
Demonstrujący przed Białym Domem próbowali przy pomocy lin obalić pomnik Andrew Jacksona, siódmego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zapobiegła temu interwencja policji.
rozwiń zwiń