X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

UE otwiera granice z 15 krajami. Zobacz, gdzie będzie można pojechać

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 17:42
Z powodu poprawy sytuacji epidemicznej Unia Europejska otwiera granice z 15 krajami i zezwala od jutra na podróże. Na liście tak zwanych bezpiecznych państw nie ma Stanów Zjednoczonych czy Rosji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/eggeegg

Wśród krajów, do których można pojechać, są natomiast między innymi Gruzja, Kanada, Maroko i Tunezja. Decyzja ambasadorów 27 unijnych krajów w tej sprawie została zaakceptowana w procedurze pisemnej. Polska wstrzymała się od głosu, bo miała zastrzeżenia do kryteriów. 

granica1200pap.jpg
Bez kontroli granicznej i kwarantanny. Wracają swobodne podróże do większości krajów UE

Granice zewnętrzne Unii są zamknięte od połowy marca w związku z pandemią koronawirusa.
Oprócz Gruzji, Kanady, Maroka czy Tunezji Unia Europejska zgadza się na podróże do Serbii i Czarnogóry i zezwala obywatelom tych państw na wjazd na swój teren. Ponadto na liście bezpiecznych krajów są Australia i Nowa Zelandia oraz Japonia, Korea Południowa, Algieria, Tajlandia, Urugwaj i Rwanda oraz Chiny (jeśli zgodzą się wpuścić na swój teren Europejczyków).

Zastrzeżenia Polski

Polska w tej sprawie wstrzymała się od głosu, bo zgłaszała - jak mówiła - analityczne zastrzeżenia i domagała się jasno określonych kryteriów zezwalających na wjazd do Unii.

Posłuchaj
00:46 ue15.mp3 UE otwiera granice z 15 krajami. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)

Kraje członkowskie zdecydowały, że pod uwagę będzie brany wskaźnik zakażeń, Warszawa dodawała, że istotna jest także wydolność służby zdrowia czy liczba przeprowadzanych testów.

Koronawirus Ukraina EN 1200.jpg
Rośnie liczba zakażeń koronawirusem na Ukrainie. Premier nie wyklucza przywrócenia obostrzeń

Czytaj także:

Decyzja unijnych krajów nie jest prawnie wiążąca, bo zarządzanie granicami to kompetencje narodowe. Jednak wspólna lista ma sprawić, że decyzje w sprawie otwarcia granic zewnętrznych będą zapadać w sposób skoordynowany.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbliża się pierwszy stacjonarny szczyt UE od 4 miesięcy. Będzie obowiązywał reżim sanitarny

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 16:11
Unijny szczyt, który odbędzie się za 3 tygodnie, zostanie zorganizowany w nowym reżimie sanitarnym w związku z pandemią koronawirusa. Europejscy przywódcy mają wtedy podjąć próbę osiągnięcia porozumienia w sprawie budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po pandemii. Będzie to pierwsze, fizyczne spotkanie unijnych liderów w Brukseli od czterech miesięcy.
rozwiń zwiń