X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niepokojące doniesienia z Chin. Nowy szczep grypy u świń zagraża ludziom

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 10:20
Chińscy naukowcy odkryli nowy szczep grypy u świń, który jest bardziej zakaźny dla ludzi niż wcześniejsze - poinformował jeden z amerykańskich periodyków naukowych.
Nowy szczep świńskiej grypy zaniepokoił naukowców
Nowy szczep świńskiej grypy zaniepokoił naukowców Foto: PAP/ZHONG MIN

Koronawirus szczepionka EN 1200.jpg
Co ze szczepionką przeciwko COVID-19? Chińskie władze wyraziły zgodę na kolejne testy kliniczne

Jak piszą naukowcy, nowy patogen może potencjalnie stać się "wirusem pandemicznym", choć ich zdaniem na razie nie ma takiego zagrożenia.

Zespół chińskich naukowców przeanalizował wirusa grypy u świń, który występował w latach 2011-2018. Odnaleziono szczep, nazwany "G4", który ma "wszelkie cechy charakterystyczne wirusa mogącego doprowadzić do pandemii". Wyniki badań opublikował amerykański periodyk wydawany przez tamtejszą Akademię Nauk (Proceedings of the National Academy of Sciences).

Posłuchaj
00:46 10497547_1.mp3 Nowy szczep chińskiej grypy zaniepokoił naukowców (IAR)

 Wysoka zakaźność

Wysokie stężenie nowego szczepu wirusa we krwi wykryto u pracowników farm. Naukowcy zwracają uwagę na możliwą wysoką zakaźność nowego patogenu oraz możliwe mutacje. Apelują o natychmiastowe wprowadzenie kontroli zdrowia osób pracujących na farmach świń.

Cytowany przez Agencję Reutera Carl Bergstrom, biolog z Uniwersytetu Waszyngtońskiego uważa, że na razie nie istnieje ryzyko nowej pandemii, choć wirus grypy u świń może przenosić się na człowieka.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Chiny pandemia wirus

Czytaj także

Co ze szczepionką przeciwko COVID-19? Chińskie władze wyraziły zgodę na kolejne testy kliniczne

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 10:00
Chińskie władze dały zielone światło dla rozpoczęcia prób klinicznych na ludziach kolejnego prototypu szczepionki przeciw COVID-19 - poinformował koncern Chongqing Zhifei Biological Products, który opracował potencjalną szczepionkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus na świecie. WHO wysyła delegację do Chin

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 23:23
W przyszłym tygodniu delegacja Światowej Organizacji Zdrowia ma polecieć do Chin, aby szczegółowo zbadać pochodzenie koronawirusa SARS-CoV-2.
rozwiń zwiń