X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Zdecydowana większość nie akceptuje wyzerowania kadencji Putina. Nowe badania w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 09:36
Większość Rosjan nie akceptuje poprawek do konstytucji, które umożliwiają Władimirowi Putinowi ponowny start w wyborach. Badania przeprowadził zespół socjologów pod kierownictwem Siergieja Biełanowskiego. Rosjanie do 1 lipca mają czas, aby wziąć udział w ogólnokrajowym głosowaniu, dotyczącym nowelizacji ustawy zasadniczej.
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Frederic Legrand - COMEO / shutterstock

Socjologowie z grupy Siergieja Biełanowskiego wskazują, że liczba osób chcących głosować "za" poprawkami i "przeciw" jest podobna i wynosi odpowiednio 28 i 32 procent. Według sondażu, 60 procent Rosjan zapowiedziało udział w plebiscycie. Z badania wynika, że Rosjanie są przeciwni rozszerzaniu pełnomocnictw prezydenta i innych organów władzy, a poparcie dla poszczególnych zmian utrzymuje się w przedziale od 19 do 41 procent.

mid-epa08304285 (1) (1).jpg
Putin dożywotnio na Kremlu? "Ceny ropy i pandemia mogą zmienić wiele w Rosji”

Posłuchaj
00:48 10497507_1.mp3 75 procent Rosjan nie akceptuje wyzerowania kadencji Putina. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

 

Jednak zdecydowana większość - 76 procent Rosjan nie chce, aby doszło do tak zwanego wyzerowania kadencji prezydenckich Władimira Putina, które umożliwiłoby mu ponowny start w wyborach.

31 milionów przy urnach

Wczoraj współpracujący z Kremlem Wszechrosyjski Ośrodek Badania Opinii Publicznej (WCIOM) opublikował wyniki badania exit poll, trwającego od 25 czerwca głosowania przedterminowego. Na pytania ankieterów odpowiedziało 70 procent osób, które wychodziły z lokali wyborczych.

shutterstock_moskwa koronawirus 1200.jpg
Ukraińskie media: koronawirus w otoczeniu Władimira Putina

76 procent z nich oświadczyło, że poparło poprawki do konstytucji. W chwili zakończenia sondażu, Państwowa Komisja Wyborcza podała, że frekwencja wynosi około 28 procent, czyli do urn poszło 31 milionów osób, z których 30 procent odmówiło odpowiedzi na pytania prokremlowskiego ośrodka WCIOM.

Przeciwko poprawkom do konstytucji protestuje rosyjska opozycja, część intelektualistów i artystów. W ich ocenie, jedynym celem nowelizacji ustawy zasadniczej jest utrzymanie się Władimira Putina przy władzy do 2036 roku.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Łukasz Jasina: Rosjanie boją się wizyty Andrzeja Dudy w USA

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 16:35
- Dla Rosjan to jest ważne wydarzenie, to jest coś, czego się bardzo mocno boją. A do tego wszystkiego jest to też ważne wydarzenie geopolityczne. [...] Nie dziwię się, że ten artykuł Putina i narastające ataki na Polskę pojawiły się właśnie teraz - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jasina o "wyzerowaniu" kadencji prezydenta Rosji: Putin musi grać swoją komedię do końca

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 20:23
- Władimir Putin z biegiem lat staje się przywódcą coraz bardziej dominującym, coraz ważniejszym, coraz bardziej niezastępowalnym - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń