X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

UE otwiera granice. Sprawdź, z których krajów będzie można podróżować do Europy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 20:14
Lista krajów, z których będzie można od środy podróżować do Unii Europejskiej, ma być zatwierdzona jutro w południe. Chorwacja, która kończy półroczne przewodnictwo we Wspólnocie, uruchomiła procedurę pisemną w sprawie stopniowego otwierania granic zewnętrznych zamkniętych od połowy marca w związku z pandemią koronawirusa.
Lista nie jest wiążąca dla krajów członkowskich
Lista nie jest wiążąca dla krajów członkowskichFoto: East News/Zheng Huansong/Xinhua News
rada europejska sala obrad 1200
Zbliża się pierwszy stacjonarny szczyt UE od 4 miesięcy. Będzie obowiązywał reżim sanitarny

Unijni dyplomaci potwierdzili w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką, że wstępne ustalenia ambasadorów nie zostały zmienione i na razie wjazdu do Wspólnoty nie będą mieli m.in. obywatele Stanów Zjednoczonych i Rosji. Lista nie jest wiążąca dla krajów członkowskich, bo ochrona granic to kompetencje narodowe i każde państwo samo podejmuje decyzje w tej sprawie, ale Komisja Europejska zaapelowała o skoordynowane działania.

Czytaj także:

granica ue shutterstock_789132844 1200.jpg
Unia Europejska podzielona w sprawie otwarcia granic
Posłuchaj
00:44 10496752_2.mp3 Lista krajów, z których można podróżować do UE do potwierdzenia do jutra - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Chorwacja długo nie mogła zebrać większości krajów dla zaakceptowania wspólnej listy. Fakt, że zdecydowała się uruchomić procedurę pisemną zatwierdzającą decyzję, może świadczyć o tym, że udało się jej przekonać państwa, które początkowo były niechętne.

Lista krajów

Na liście krajów, których obywatele będą mogli wjechać do Unii od najbliższej środy, są m.in. Gruzja, z czego zadowolona jest Polska, oraz Serbia i Czarnogóra, a także Kanada, Australia i Nowa Zelandia, oraz Japonia, Korea Południowa, Tunezja, Tajlandia, Algieria, Maroko, Urugwaj i Rwanda. Na liście są również Chiny pod warunkiem, że zastosują zasadę wzajemności dla Europejczyków.

Jeśli chodzi o Polskę, to jak informowała wczoraj brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, domagała się ona jasno określonych kryteriów zezwalających na wjazd do Unii i weryfikowania listy co jakiś czas. Polscy dyplomaci w rozmowie z Beatą Płomecką zastrzegali, że Warszawa nie zamierza jednak blokować decyzji, a jedynie zgłasza analityczne zastrzeżenia.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Johnson w rozmowie z Morawieckim: jesteśmy gotowi na "australijskie warunki" współpracy z UE

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 17:37
Wielka Brytania jest gotowa do zakończenia okresu przejściowego po brexicie "na warunkach australijskich", jeśli w negocjacjach z UE nie uda się osiągnąć porozumienia - powiedział w sobotę premier Boris Johnson w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Otwarcie granic zewnętrznych UE. Decyzja ambasadorów krajów Wspólnoty odłożona

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2020 05:03
Ambasadorowie z unijnych krajów odłożyli do poniedziałku decyzję w sprawie otwarcia granic zewnętrznych Wspólnoty. Chodzi o listę krajów, których obywatele będą wpuszczani do Unii od lipca. Nie ma na niej, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, między innymi Stanów Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dla kogo otwarte zostaną unijne granice? Decyzję podejmą ambasadorzy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 05:15
Ambasadorowie unijnych krajów dziś mają podjąć decyzję w sprawie listy krajów, których obywatele od 1 lipca będą mogli podróżować do Wspólnoty. Unia Europejska zamknęła swoje granice w marcu w związku z pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń