X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Niecały tysiąc zgonów na dobę. Koronawirus w USA nie zwalnia

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 03:30
941 osób zmarło na COVID-19 w ciągu 24 godzin - podał Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Tym samym liczba przypadków śmiertelnych wzrosła w USA do 113 774.
Łączna liczba zakażeń od początku epidemii sięgnęła w USA ponad 2 mln przypadków
Łączna liczba zakażeń od początku epidemii sięgnęła w USA ponad 2 mln przypadkówFoto: PAP/EPA/CJ GUNTHER
1200 (1).jpg
Już ponad 7 milionów przypadków koronawirusa na świecie. Najwięcej w USA i Ameryce Łacińskiej

Łączna liczba zakażeń od początku epidemii sięgnęła w USA 2 021 990 przypadków. Ta liczba, jak oceniają eksperci, jest prawdopodobnie znacznie niższa niż w rzeczywistości, z powodu trudności napotkanych w dostępie do testów na początku epidemii.

Czytaj także:

Stany Zjednoczone codziennie rejestrują około 20 tys. nowych przypadków koronawirusa i usiłują zejść z tego pułapu. Na niektórych obszarach wiejskich, liczba hospitalizacji jest teraz jednak wyższa niż przed miesiącem.

"Jeśli zamkniemy gospodarkę, to spowodujemy więcej szkód"

Amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin ostrzegł, że kraj nie może "ponownie zamknąć gospodarki". - Myślę, że nauczyliśmy się, że jeśli zamkniemy gospodarkę, to spowodujemy więcej szkód - dodał, wyjaśniając, że możliwości testowania i leczenia szpitalnego są teraz wystarczające, aby uniknąć dalszego rozszerzania się epidemii.

1200 (3).jpg
Pandemia koronawirusa w USA. Kolejne setki zgonów w ciągu doby

Prezydent USA Donald Trump stoi na stanowisku, że jego kraj "w znacznym stopniu przezwyciężył" kryzys i wezwał gubernatorów do złagodzenia ograniczeń w swoich stanach.

Według naukowców z University of Massachusetts 4 lipca, w dniu amerykańskiego święta narodowego, liczba zgonów na COVID-19 w USA powinna zbliżyć się do 130 tys.

***

***

Wirus SARS-CoV-2 może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia czy dysfunkcji płuc, lecz także nerek, mózgu czy serca (opr. Anna Zajkowska/PAP) Wirus SARS-CoV-2 może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia czy dysfunkcji płuc, lecz także nerek, mózgu czy serca (opr. Anna Zajkowska/PAP)

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA oskarżają Chiny o sabotowanie prac nad szczepionką na COVID-19. Pekin żąda dowodów

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 12:19
Amerykański senator Rick Scott oskarżył Chiny o spowalnianie lub sabotowanie prowadzonych na Zachodzie prac nad szczepionką przeciw COVID-19. Rzecznik chińskiego MSZ Hua Chunying oświadczyła w poniedziałek, że Scott powinien przedstawić na to dowody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Codzienne testy jako system ostrzegania". Gubernator stanu Nowy Jork o walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 23:59
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował o nieoczekiwanie dużych postępach w zwalczaniu COVID-19. Wobec - w jego ocenie - niewielkiej liczby zgonów - zapowiedział, że codzienne testy staną się sygnałem ostrzegawczym przed ewentualnym gwałtownym nasileniem pandemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: zamieszki w Waszyngtonie mogły być źródłem zakażeń koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 02:21
Wśród funkcjonariuszy Gwardii Narodowej, którzy uczestniczyli w tłumieniu zamieszek w Waszyngtonie 31 maja, potwierdzono przypadki zakażenia SARS-CoV-2 - poinformowała rzecznik prasowa Gwardii, Brooke Davis. Zapewniła, że zakażeni żandarmi nie są kierowani do żadnych akcji i "pozostaną w izolacji aż do całkowitego wyzdrowienia".
rozwiń zwiń