X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie szefów rządów V4 z udziałem Mateusza Morawieckiego. Tematem budżet UE

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 11:21
Od uroczystego powitania i złożenia wpisów w księdze pamiątkowej rozpoczęło się w czwartek spotkanie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej w Lednicach na Morawach. Premierzy V4 będą konsultować stanowiska dot. propozycji wieloletnich ram finansowych na lata 2021-27 i projektu Europejskiego Funduszu Odbudowy.
Od lewej: premier Słowacji Peter Pellegrini, premier RP Mateusz Morawiecki,  premier Czech Andrej Babis oraz premier Węgier Viktor Orban
Od lewej: premier Słowacji Peter Pellegrini, premier RP Mateusz Morawiecki, premier Czech Andrej Babis oraz premier Węgier Viktor OrbanFoto: PAP/Radek Pietruszka

To pierwszy zagraniczny wyjazd premiera Mateusza Morawieckiego od czasu wybuchu pandemii COVID-19.

unia europejska free 1200
Kraje Grupy Wyszehradzkiej przekazały KE wspólny list ws. polityki migracyjnej

- Podczas spotkania planowane są dwie sesje w gronie szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. Celem spotkania jest wymiana poglądów oraz konsultacja stanowisk państw V4 wobec propozycji wieloletnich ram finansowych na lata 2021-2027 oraz projektu Europejskiego Funduszu Odbudowy – mówił PAP przed wylotem rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany, jakie stanowisko podczas tego spotkania przedstawi premier Morawiecki, odparł, że Polska podkreśla konieczność zachowania zasadniczej roli polityki spójności i Wspólnej Polityki Rolnej w przyszłym budżecie unijnym.

- W kontekście projektu Europejskiego Funduszu Odbudowy zwraca się uwagę na zasadność udzielenia istotnego wsparcia finansowego dla państw członkowskich dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią oraz przyjęcia bardziej sprawiedliwych mechanizmów dystrybucji przewidzianych w jego ramach środków, uwzględniających rzeczywistą zamożność poszczególnych państw – dodał Müller.

Nowy unijny budżet na lata 2021-2027

- Celem strony polskiej jest wyeksponowanie swojego stanowiska w odniesieniu do tych kwestii oraz zachowanie spójności państw Grupy Wyszehradzkiej wobec dyskutowanych tematów – powiedział rzecznik rządu.

Ok. godz. 16 planowana jest wspólna konferencja prasowa premierów V4.

Zgodnie z przedstawioną pod koniec maja przez Komisję Europejską propozycją nowy unijny budżet na lata 2021-2027 ma wynosić 1,1 bln euro. Dodatkowo – zgodnie z propozycją KE – państwa członkowskie powinny mieć do dyspozycji 750 mld euro w grantach i pożyczkach w ramach instrumentu ożywienia gospodarczego (tzw. fundusz odbudowy), z czego 63,8 mld euro Komisja Europejska proponuje Polsce. KE zaproponowała także 55 mld euro na uzupełnienie obecnych programów polityki spójności do 2022 r. w ramach nowej inicjatywy REACT-EU oraz zwiększenie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji z 7,5 mld euro do 40 mld euro.

Spotkanie premierów w Lednicach kończy roczne przewodnictwo Czech w Grupie Wyszehradzkiej, której od 1 lipca br. przewodniczyć będzie Polska.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej ws. koronawirusa. Inicjatorem premier

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 06:34
Premier Mateusz Morawiecki udał się do Pragi na nadzwyczajne spotkanie Grupy Wyszehradzkiej. Premierzy Polski, Czech, Węgier i Słowacji omówią między innymi sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Europie.
rozwiń zwiń