X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa Zelandia pokonała koronawirusa. Wyzdrowiał ostatni pacjent

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 12:27
Nowa Zelandia ogłosiła, że pozbyła się koronawirusa. To pierwsze państwo na świecie, gdzie nie ma już aktywnych przypadków patogenu. Od godz. 14 polskiego czasu w kraju zdejmowane są wszystkie restrykcje. Zamknięte pozostaną jedynie granice.
Audio
  • Nowa Zelandia była już wcześniej chwalona przez ekspertów za szybkie i zdecydowane działania w obliczu pandemii - relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
W Nowej Zelandii koronawirus nie przenosi się już na nowe osoby
W Nowej Zelandii koronawirus nie przenosi się już na nowe osobyFoto: PAP/EPA/MORGAN SETTE
Koronawirus Australia 1200 PAP.jpg
Australia i Nowa Zelandia zamykają granice w związku z pandemią koronawirusa

Koronawirus pojawił się w 5-milionowej Nowej Zelandii 28 lutego, a wkrótce potem władze wprowadziły szereg obostrzeń. Do tej pory COVID-19 kosztował tam życie 22 osób, a liczba wszystkich zakażeń wynosi półtora tysiąca.

Czytaj także:

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern poinformowała, że koronawirus nie przenosi się już na nowe osoby. - Nie mamy już aktywnych przypadków wirusa - powiedziała premier.

- W ciągu 17 dni przetestowaliśmy 40 tys. osób i u żadnej z nich nie było wyniku pozytywnego. Od 12 dni nie przyjęliśmy żadnej nowej osoby do szpitala, a od czasu ostatniego przeniesienia się wirusa na nową osobę minęło 40 dni - dodała Jacinda Ardern.

"Nie trzeba już nosić maseczek ani zachowywać dystansu"

pap_australia_koronawirus1200.jpg
COVID-19 pochodzi z laboratorium w Wuhanie? Premier Australii: brak dowodów

Władze ogłosiły też, że zdejmują właśnie wszystkie restrykcje, związane z koronawirusem. Nie trzeba już nosić maseczek ani zachowywać dystansu. Jedynie granice kraju pozostaną zamknięte dla cudzoziemców.

Nowa Zelandia była już wcześniej chwalona przez ekspertów za szybkie i zdecydowane działania w obliczu pandemii. Kraj wychodzi z koronawirusa w czasie, gdy liczba ofiar COVID-19 na całym świecie wynosi 406 tys. Wirus najszybciej rozprzestrzenia się teraz w Brazylii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

***

pb

Czytaj także

Już ponad 7 milionów przypadków koronawirusa na świecie. Najwięcej w USA i Ameryce Łacińskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 05:35
Liczba przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła w sobotę 7 milionów- poinformował w raporcie Reuters- około 30 proc. przypada na Stany Zjednoczone, 15 proc. na Amerykę Łacińską. Liczba zgonów na całym świecie z powodu Covid-19 to 400 000.
rozwiń zwiń

Czytaj także

We Włoszech koronawirus odpuszcza. Kilka regionów bez nowych zakażeń i zgonów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 16:25
Zero zgonów z powodu zakażenia koronawirusem, zero nowych infekcji - takie dane napłynęły z Wenecji Euganejskiej, a także z Sardynii. Cząstkowy bilans wskazuje na stałą poprawę sytuacji epidemicznej we Włoszech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 w Ameryce Łacińskiej. Rośnie liczba zgonów i zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 01:10
W Ameryce Łacińskiej, w szczególności w Brazylii i Meksyku, wzrasta liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa i ofiar śmiertelnych.
rozwiń zwiń