X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Leki, środki ochrony i sprzęt medyczny. Konwój polskich służb z pomocą humanitarną już na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 11:44
Polscy strażacy, policjanci i pogranicznicy z misji humanitarnej w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności UE są już na terenie Białorusi - poinformowała Państwowa Straż Pożarna.
Polscy strażacy, policjanci i pogranicznicy z misji humanitarnej w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności UE są już na terenie Białorusi
Polscy strażacy, policjanci i pogranicznicy z misji humanitarnej w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności UE są już na terenie BiałorusiFoto: Twitter/Straż Pożarna

Jak przekazała na Twitterze PSP, konwój rozdzielił się. Część transportu ruszyła do Mińska, a druga grupa z pomocą rozpoczęła drogę na Grodzieńszczyznę.

szpital free shutt-1200.jpg
Białoruś: prawie 900 nowych zakażeń, od początku pandemii 42,5 tysiąca zachorowań

Wyjazd grupy ratowniczej został zorganizowany w związku z wystosowaną przez Białoruś prośbą o pomoc humanitarną dotyczącą zagrożenia COVID-19 i zaakceptowaną ofertą pomocy ze strony Rzeczpospolitej Polskiej.

Sprzęt do walki z koronawirusem

pociąg free austria 1200.jpg
Austria, Czechy, Słowacja i Węgry. Kolejne kraje znoszą ograniczenia dot. podróży i granic

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji została utworzona Grupa Ratownicza do udziału w akcji humanitarnej na terenie Białorusi. PSP informowała wcześniej, że konwój - w którym bierze udział 47 pojazdów, z czego 23 z PSP, 12 z Policji i 12 ze Straży Granicznej, z 96 funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej - wyruszył w czwartek w samo południe w stronę granicy z Białorusią.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] 300 ton sprzętu i środków ochrony. Polska wysyła Białorusi pomoc humanitarną

"W celu sprawnego przejazdu na terenie Polski, konwój składa się z pięciu kolumn pilotowanych przez radiowozy policyjne" - przekazywała w komunikacie PSP.

Polscy strażacy, policjanci i pogranicznicy dostarczą na Białoruś, w tym do Mińska i Grodna maseczki medyczne (1 mln szt.), maseczki ochronne (4 mln szt.), płyn dezynfekujący (250 tys. litrów), fartuchy i kombinezony (50 tys. szt.), przyłbice (20 tys. szt.) oraz 30 respiratorów i 21 tys. opakowań leków. Część sprzętu ochronnego i leków trafi do Polaków zamieszkujących Grodzieńszczyznę.

bb

Czytaj także

Tysiące Białorusinów w kolejkach poparcia dla opozycyjnych kandydatów na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2020 16:32
Tysiące Białorusinów ustawiło się w kolejkach, aby złożyć podpisy poparcia dla opozycyjnych kandydatów na prezydenta. W Mińsku na plac przed centralnym bazarem Kamarouka ludzie przynieśli flagi Unii Europejskiej i historyczne biało-czerwono-białe białoruskie. Słuchali piosenki Jacka Kaczmarskiego "Mury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Społeczeństwo jest zmęczone obecną władzą". Ekspert o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 17:05
– Aleksandr Łukaszenka rządzi Białorusią od 26 lat, a kryzys gospodarczy się pogłębia. Ponadto władze lekceważą problem koronawirusa – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adam Eberhardt, szef Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja rządu na Białorusi. Co to może oznaczać w kontekście wyborów prezydenckich?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 20:33
- Z punktu widzenia polskiej polityki i pytania, co zrobić, by Białoruś stawała się mniej zależna od Rosji, zmiana na stanowisku premiera nie przynosi niczego nowego - powiedział Rafał Dzięciołowski, prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej i ekspert ds. polityki wschodniej.
rozwiń zwiń