X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowa Zelandia: trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 w pobliżu stolicy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 23:51
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,8 zarejestrowano koło stolicy Nowej Zelandii - Wellington. Jak informuje obserwatorium sejsmiczne Geonet, do wstrząsów doszło na głębokości 37 kilometrów i w odległości 30 kilometrów na północny zachód od miasta Levin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
shutterstock_sejsmograf-1200.jpg
Wyspy Salomona: silne trzęsienie ziemi na Pacyfiku

Jak informują miejscowe służby geologiczne, po głównym trzęsieniu nastąpiło szereg wstrząsów wtórnych, z których najsilniejsze miały magnitudę 3,5, 3,6 i 3,7. Służby ratownicze w Wellington nie odnotowały większych szkód, zawieszony jedynie został okoliczny transport kolejowy.

Priorytet walki z epidemią

- To nie jest to, z czym moglibyśmy się teraz zmagać - powiedział minister finansów Grant Robertson, dając do zrozumienia, że dla rządu jego kraju najważniejsza jest walka z pandemią koronawirusa.

Nowa Zelandia jest położona na sejsmicznie aktywnym "Pierścieniu ognia", czyli mierzącym 40 tysięcy kilometrów łuku składającym się z wulkanów i rowów oceanicznych, oplatających duży obszar Pacyfiku. W "Pierścieniu Ognia" znajdują się 452 wulkany i występuje tu ok. 90 proc. wszystkich trzęsień ziemi na świecie.

jmo

Czytaj także

Tłumy surferów na plaży, kolejki do fast foodów. Nowa Zelandia łagodzi ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 11:29
W pierwszych godzinach po poluzowaniu pierwszych restrykcji tłumy Nowozelandczyków ustawiły się w kolejkach po hamburgery i kawy na wynos - donosi Reuters. W poniedziałek premier kraju Jacinda Ardern ogłosiła zwycięstwo nad wirusem, ale wiele ograniczeń nadal obowiązuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzęsienie ziemi w Chinach. 4 osoby zginęły, ponad 20 rannych

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 04:20
Cztery osoby zginęły, a 23 zostały ranne w wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło prowincję Junnan w południowo-zachodnich Chinach.
rozwiń zwiń