X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Blogerzy z Wuhanu znikają bez śladu. Zaginął znany prawnik, opowiadający o Hongkongu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 17:15
Informowali o sytuacji w Wuhanie, a potem zniknęli: los blogerów i dziennikarzy obywatelskich, dokumentujących czasy pandemii pokazuje, z jaką bezwzględnością Chiny zwalczają krytyków władz partyjnych i tych, którzy obnażają prawdę, w zakresie koronawirusa w szczególności. Media alarmują, że za informowanie o pandemii w Chinach zatrzymanych mogło być wiele setek osób. Na początku maja jednego z dziennikarzy obywatelskich, który krytykował władze, skazano na 15 lat więzienia.
Portret Mao Zedonga na chińskim targu. Według mediów w Chinach uwięziono wiele osób, blogeróe, dziennikarzy obywatelskich, które opisywały sytuację podczas pandemii koronawirusa
Portret Mao Zedonga na chińskim targu. Według mediów w Chinach uwięziono wiele osób, blogeróe, dziennikarzy obywatelskich, które opisywały sytuację podczas pandemii koronawirusaFoto: PAP/EPA/WU HONG
chiny free 1200
Jakie wpływy Chin w regionie? Ekspert: w dobie pandemii są apele, by chronić Europę przed wrogimi przejęciami

Blogerzy dokumentujący rozwój pandemii w prowincji Wuhan zniknęli w tajemnicy sposób – i nie ma po nich śladu – zaznacza portal  ”Deutsche Welle”, przypominając losy trzech bardzo znanych na świecie dziennikarzy obywatelskich. Wśród nich jest wideobloger, który filmował sytuację w szpitalach w Wuhanie.

Jak przypomina portal, na początku lutego chiński przedsiębiorca i wideobloger Fang Bin sfilmował swoim telefonem sceny w szpitalach w Wuhanie. Na wideo utrwalił m.in., jak wyjaśniał, ciała zmarłych zapakowane w pokrowce i worki.

 

Nagranie zamieścił w Internecie. W wywiadzie internetowym tłumaczył, że ”Informacje, które do nas docierają, nie pokazują prawdziwej sytuacji w Chinach”.

Jak relacjonują media, niedługo po realizacji materiału zdjęciowego w szpitalach, do Fanga zawitali policjanci i osoby w skafandrach ochronnych – i tę wizytę dokumentuje ostatnie wideo przesłane przez blogera. Wkrótce potem słuch po nim zaginał.

pap laboratorium 1200.jpg
Doradca Trumpa: powinniśmy dostać od Chin odszkodowanie z powodu koronawirusa

Raportował o Hongkongu i Wuhanie, po czym zniknął

Bez śladu zniknął także Chen Qiushi, prawnik zaangażowany w obronę praw człowieka, który, jak podkreśla ”Deustche Welle”, udostępniał światu reportaże z prodemokratycznych protestów w Hongkongu, a w styczniu informował o sytuacji w Wuhanie. Od lutego nie jest znane miejsce jego pobytu. Policja przekazała jego krewnym, że przebywa on na kwarantannie.

 

Trzecim zaginionym aktywistą jest Li Zehua, informował, że został umieszczony na kwarantannie. Następnie nie dawał już znaku życia.


Według mediów w czasie pierwszych tygodni szerzenia się koronawirusa zatrzymano setki, a nawet tysiące osób.

Niepokornych dzienikarzy czekają surowe kary. Dziennikarz Chen Jieren, który pisał o korupcji, na początku maja został skazany na 15 lat więzienia. 

 

 

***


Deutsche Welle/dw.com.plTwitter/inne/ agkm

Czytaj także

Dramatyczna próba kontaktu więźniów z Chin. List w kartce z marketu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2019 11:44
Sieć Tesco zerwała kontrakt z jednym z chińskich dostawców po tym, jak w zakupionej w markecie kartce świątecznej odkryto list z prośbą o pomoc. Przebywający w Chinach więźniowie skarżyli się w nim na pracę przymusową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostrzejsze kary dla terrorystów. Brytyjski rząd złożył projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 05:19
Minimum 14 lat więzienia, brak możliwości przedterminowego zwolnienia i nadzór do 25 lat po wyjściu na wolność grozić będzie sprawcom najpoważniejszych przestępstw o charakterze terrorystycznym zgodnie z projektem nowej ustawy zaproponowanej przez brytyjski rząd.
rozwiń zwiń