X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brazylia: już ponad 20 tys. zgonów z powodu COVID-19. Protesty w stolicy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 02:46
W Brazylii odnotowano już ponad 20 tys. ofiar koronawirusa. Według ministerstwa w ostatnich 11 dniach liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w Brazylii podwoiła się.
Audio
  • W brazylijskich mediach coraz częściej mówi się o możliwości impeachmentu prezydenta. Relacja Aleksandry Pluty (IAR)
Pogrzeb jednej z ofiar COVID-19 w Brazylii
Pogrzeb jednej z ofiar COVID-19 w BrazyliiFoto: PAP/EPA/Joedson Alves

W ciągu ostatnich 24 godzin na COVID-19 zmarło w tym kraju 1188 osób - to dobowy rekord. Łącznie od początku epidemii koronawirus spowodował tam śmierć 20 047 osób. Łączna potwierdzona liczba przypadków infekcji w Brazylii wynosi obecnie 310 087.

Zdaniem wielu ekspertów w rzeczywistości liczby te są znacznie wyższe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
fawele_1200.jpg
Polka mieszkająca w Brazylii: ludzie z faweli mówią - "albo umrzemy z głodu, albo od koronawirusa"

Protesty w Brazylii

Przeciwnicy brazylijskiego prezydenta Jaira Bolsonaro demonstrowali przed siedzibą Kongresu w stolicy kraju, Brasilii, domagając się postawienia go w stan oskarżenia.

W tamtejszych mediach coraz częściej mówi się o możliwości impeachmentu prezydenta, który w czasach pandemii jest ostro krytykowany za nieudolne stawianie czoła krytycznej sytuacji w kraju.

W niedalekiej odległości od demonstrujących, przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia, odbył się drugi, równoległy protest. Lekarze rezydenci i inni pracownicy ochrony zdrowia o statusie rezydenta dopominali się o swoje zaległe wypłaty, na które czekają od 50 dni.

To nie pierwszy protest osób walczący na pierwszej linii z koronawirusem. Na początku maja grupa pielęgniarek manifestowała w akcie upamiętniającym pracowników służby zdrowia, którzy zmarli wskutek zakażenia COVID-19.

Bolsonaro: pomoc federalna jak najszybciej

Jair Bolsonaro zapowiedział, że "jak najszybciej" podpisze federalny program pomocy dla stanów i miast najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. Poprosił jednak gubernatorów o zamrożenie podwyżek płac w sektorze publicznym.

Ustawa o przeznaczeniu 60 mld reali (10,72 mld dolarów) z federalnego budżetu dla stanów i gmin została zatwierdzona przez brazylijski kongres na początku tego miesiąca.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Tragiczna dobra w Brazylii. Ponad 800 ofiar śmiertelnych koronawirusa

Jednak Bolsonaro nie podpisał jeszcze tego aktu, ulegając presji ze strony ministra gospodarki Paulo Guedesa, który opowiada się za zwiększeniem oszczędności budżetowych.

Brazylia jest już na trzecim miejscu wśród krajów z największą liczbą zachorowań, za Stanami Zjednoczonymi i Rosją.

ms

Czytaj także

Ameryka Łacińska i Karaiby zmagają się z COVID-19. Ponad 400 tys. zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 23:42
Z powodu zakażenia koronawirusem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zmarło ponad 23 tys. osób. Odnotowano ponad 400 tys. przypadków zakażeń. Połowa przypadków śmiertelnych przypada na Brazylię.
rozwiń zwiń