X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nasza reakcja była zbyt powolna". Minister zdrowia Francji o pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 16:20
- Postawiliśmy wcześniej właściwą diagnozę dotycząca sektora zdrowia, ale potem nie zareagowaliśmy ani wystarczająco szybko, ani wystarczająco zdecydowanie na pandemię koronawirusa - oświadczył minister zdrowia Francji Olivier Veran.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

Dzięki ustawie "Moje zdrowie 2022", przyjętej w 2019 roku, "postawiliśmy właściwą diagnozę", jednak reakcja na epidemię była zbyt powolna - przyznał Veran po posiedzeniu rządu, podczas konferencji prasowej na temat sytuacji we francuskiej służby zdrowia w związku z epidemią COVID-19.

Minister zapowiedział konsultacje w sprawie reformy służby zdrowia i podwyżki zarobków pracowników szpitali.

Konrad Szymański 1200 EN.jpg
"W kluczowych sprawach brak konkretów". Konrad Szymański o propozycji Francji i Niemiec

Podkreślił, że Francja należy do krajów najwięcej wydających na sektor zdrowia w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). - Najpóźniej do połowy lipca wyciągniemy wnioski – obiecał Veran. - Reforma nie należy do pracowników służby zdrowia, ale do nas, decydentów – dodał. Konsultacje w tej sprawie rozpoczną się 25 maja i będą również przeprowadzane online, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim zainteresowanym.

Źródło mapy: Johns Hopkins University

Veran zapowiedział również podwyżkę wynagrodzeń dla lekarzy i pracowników szpitali oraz domów spokojnej starości. Obiecał też reformę systemu szkoleń i ścieżek kariery lekarzy.

Apel o większą ilość testów

Minister zaapelował również o poddawania się testom na koronawirusa. - Jeśli uważasz, że masz objawy (...), nie wahaj się porozmawiać z lekarzem, nie wahaj się poddać testom - podkreślił, powtarzając wtorkowy apel dyrektora generalnego w resorcie zdrowia Jerome’a Salomona.

O przeprowadzanie testów na jak największej liczbie osób apeluje nieustannie przewodniczący Wysokiej Rady Zdrowia Publicznego i członek Rady Naukowej Franck Chauvin, który podkreśla, że jak tylko pojawią się niepokojące objawy, należy udać się do lekarza i poprosić o zlecenie przeprowadzenia testu.

East News Angela Merkel Emmanuel macron konferencja 1200.jpg
Łagodzenie skutków pandemii. Francja i Niemcy proponują fundusz odbudowy w wysokości 500 mld euro

W środę francuska agencja zdrowia publicznego podała, że około 1 proc. zgonów z powodu COVID-19 ma miejsce w domu. Jednak ostateczne dane w tej kwestii podane zostaną do czerwca.

Przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa

Minister Veran ostrzegł w środę, że koronawirus nie został wyeliminowany i nadal należy "zachować szczególną ostrożność".

Po otwarciu części szkół 11 maja i odkryciu ognisk zakażeń COVID-19, władze zdecydowały o zamykaniu tych placówek, gdzie stwierdzono obecność koronawirusa.

Służby medyczne i policja alarmują, że wiele osób nie przestrzega dystansowania społecznego. W środę samorządy zapowiedziały zamknięcie kilku plaż w Bretanii po tym, jak lokalna prefektura wydała komunikat o "niedopuszczalnych zachowaniach zaobserwowanych w ostatni weekend na plażach". Setki plaż, zamkniętych w związku z kwarantanną ogłoszoną 17 marca, ponownie otwarto w ostatni weekend.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: Rada Państwa za zniesieniem zakazu ws. nabożeństw religijnych

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 00:23
We Francji Rada Państwa opowiedziała się za zniesieniem zakazu zbiorowych spotkań w miejscu kultu. Oznaczałoby to, że odprawianie nabożeństw znów byłoby możliwe po okresie ponad dwumiesięcznej kwarantanny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: szef MSZ chce zmian zasad kwarantanny dla wracających do kraju

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 12:23
Rząd Francji chce zamienić obowiązkową kwarantannę dla przyjeżdżających do kraju z zagranicy na dobrowolną. Zmiana miałaby zacząć obowiązywać od 20 maja - powiedział w wywiadzie dla agencji LCI szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian. 
rozwiń zwiń