X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Władze Wuhanu ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 22:00
Władze Wuhanu w środkowych Chinach, gdzie wykryto pierwsze przypadki COVID-19, formalnie ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt oraz polowania na nie na całym obszarze administracyjnym tego 11-milionowego miasta. Poniżej przedstawiamy zapis środowej relacji wydarzeń ze świata związanej z pandemią.
Audio
  • Włochy: mniej zgonów i nowych przypadków koronawirusa - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
  • WHO zaniepokojone sytuacją w biedniejszych krajach (IAR)
Naukowcy podejrzewają, że odpowiedzialny za trwającą pandemię koronawirus SARS-CoV-2 przeniósł się na człowieka z dzikich zwierząt
Naukowcy podejrzewają, że odpowiedzialny za trwającą pandemię koronawirus SARS-CoV-2 przeniósł się na człowieka z dzikich zwierzątFoto: PAP/EPA/LI KE
1200_Trump_PAP.jpg
Donald Trump: niekompetencja Chin doprowadziła do masowego, światowego zabójstwa

Co czwarta ofiara śmiertelna COVID-19 na świecie to mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. W USA zmarło do tej pory 93,5 tysiąca osób. W Europie najwięcej ofiar jest w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Czarny rekord zanotowano w Brazylii, gdzie w ciągu doby zmarło niemal 1200 osób, a łączna liczba ofiar w tym kraju to prawie 18 tys. Parlament chce przegłosować obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych, ale nie wiadomo, czy zgodzi się na to populistyczny prezydent Jair Bolsonaro, który uważa, że należy znosić restrykcje, by chronić gospodarkę.

***

Szczegółowa mapa zakażeń koronawirusem na świecie dostępna jest TUTAJ.

PAP/IAR/twitter.com/pb

Tak relacjonowaliśmy wydarzenia ze środy:

21:55

Hiszpania | Kongres Deputowanych, niższa izba parlamentu Hiszpanii, poparł decyzję rządu Pedra Sancheza o wydłużeniu stanu zagrożenia epidemicznego do 7 czerwca. Do tego czasu władze państwowe będą stopniowo likwidować obostrzenia wynikające z epidemii koronawirusa.

21:33

Turcja | Minister zdrowia Fahrettin Koca stwierdził, że ryzyko nowej fali zachorowań na COVID-19 w najbliższych miesiącach jest niewielkie. Zasugerował jednak, że zagrożenie będzie większe wraz z początkiem jesieni.

21:31

UE | Rzecznik KE Stefan de Keersmaecker poinformował, że Komisja Europejska postanowiła wycofać z 17 krajów UE i Wlk. Brytanii 1,5 mln maseczek, w sprawie których wątpliwości zgłaszała część państw. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

21:08
Posłuchaj
00:22 10424406_2.mp3 WHO zaniepokojone sytuacją w biedniejszych krajach (IAR)
21:07

Kanada | Justin Trudeau oznajmił, że nosi maseczkę, chroniąc otoczenie przed koronawirusem, gdy nie da się zachować dwóch metrów odległości od innych osób. Kanadyjczycy noszą maseczki, gdy to niezbędne, ale nie przesadzają z ich stosowaniem - wynika z badań.

- Gdy idę do parlamentu czy do swojego biura, kiedy podchodzę bliżej ludzi, decyduję się zakładać maskę - podkreślił premier Kanady (źródło: PAP/PA/Adrian Wyld) - Gdy idę do parlamentu czy do swojego biura, kiedy podchodzę bliżej ludzi, decyduję się zakładać maskę - podkreślił premier Kanady (źródło: PAP/PA/Adrian Wyld)
21:03

Francja | 110 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Francji. Liczba ofiar śmiertelnych znowu rośnie - poinformowało francuskie ministerstwo zdrowia. W sumie na COVID-19 zmarły 28 132 osoby.

21:02

Węgry | Przedszkola i żłobki zostaną otwarte od poniedziałku na całym terytorium kraju z wyjątkiem Budapesztu, a w stolicy od 2 czerwca - poinformował wiceminister zasobów ludzkich ds. edukacji publicznej Zoltan Maruzsa na Facebooku.

20:42

Holandia | Na COVID-19 zmarły kolejne 33 osoby, stwierdzono też 198 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Łącznie epidemia pochłonęła w kraju 5748 ofiar śmiertelnych.

20:41

Chiny | Władze Wuhanu, gdzie wykryto pierwsze przypadki COVID-19, formalnie ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt oraz polowania na nie na całym obszarze administracyjnym tego 11-milionowego miasta.

20:09

Świat | Ekspert WHO Mike Ryan przestrzegł przed stosowaniem chlorochiny i hydroksychlorochiny u pacjentów z COVID-19, zaznaczając, że skuteczność tych środków przeciwko koronawirusowi nie została dotąd udowodniona.

19:28

Brazylia | 20-milionowe Sao Paulo, największe miasto Ameryki Płd., od środy rano, na pięć dni, niemal całkowicie wstrzymało ruch uliczny. Chce w ten sposób zapobiec dalszej inwazji koronawirusa i załamaniu się całego systemu ochrony zdrowia w gospodarczej stolicy Brazylii.

19:21
Posłuchaj
00:50 10424302_1.mp3 Włochy: mniej zgonów i nowych przypadków koronawirusa - relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
19:18

Portugalia | Na COVID-19 zmarło 16 kolejnych pacjentów. Oznacza to, że już drugą dobę utrzymuje się taki sam poziom nowych zgonów spowodowanych zakażeniem SARS-CoV-2 - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju.

Łącznie z powodu koronawirusa zmarły już w Portugalii 1263 osoby (źródło: PAP/EPA/ZOLTAN BALOGH) Łącznie z powodu koronawirusa zmarły już w Portugalii 1263 osoby (źródło: PAP/EPA/ZOLTAN BALOGH)
18:41

Indie | Liczba Indusów zarażonych koronawirusem sięgnęła 106 tys. Rząd zwraca uwagę, że średnia zakażeń i zgonów w stosunku do populacji jest niższa od światowej. Opozycja i niektórzy eksperci twierdzą jednak, że zmarnowano niemal dwumiesięczną kwarantannę.

18:40

Hiszpania | W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 95 osób. Łącznie choroba ta doprowadziła już do 27 888 zgonów - poinformował rząd tego kraju, ujawniając przy tym, iż 10 zespołów badawczych prowadzi prace nad szczepionką na koronawirusa.

18:29

Włochy | Ostatniej doby zmarło 161 osób zakażonych koronawirusem - ogłosiła Obrona Cywilna. Poziom zgonów nie ulega zmianie - we wtorek było ich 162. Łączny bilans zmarłych wzrósł do 32 330. Sytuacja w całym kraju poprawia się.

18:28

Wielka Brytania | W przyszłym roku akademickim brytyjski Uniwersytet w Cambridge nie będzie prowadził wykładów w tradycyjnej formie, z powodu epidemii koronawirusa zajęcia zostaną przeniesione do internetu - poinformował Reuters.

18:23

Estonia, Litwa | Z powodu niskiej liczby nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 kraje bałtyckie łagodzą kolejne obostrzenia. W Estonii przywrócono rozgrywki piłkarskie, a władze Litwy ogłosiły wstępny plan dotyczący imprez masowych.

18:17

Bułgaria | Minister zdrowia Kirił Ananiew zniósł własne rozporządzenie o obowiązkowej hospitalizacji osób powyżej 60 lat i przewlekle chorych w razie zakażenia się koronawirusem. Dokument był sprzeczny z m.in. konstytucją, zakazującą przymusowego leczenia.

18:16

Wielka Brytania | O 363 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 35 704 - poinformował brytyjski rząd.

17:51

Włochy | 3 czerwca wznowią działalność wszystkie lotniska, zamknięte z powodu pandemii koronawirusa - ogłosiła minister infrastruktury i transportu Paola De Micheli. Tego dnia otwarte zostaną granice regionów, a także kraju dla przybyszów z państw europejskich.

17:29

Słowacja | Rozpoczął się czwarty etap luzowania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Rząd zdecydował jednak, że kontrole graniczne będą przedłużone do 26 czerwca. Z niewielkimi wyjątkami cudzoziemcy nie mogą przekroczyć granicy.

17:27

Hiszpania | Pojawia się coraz więcej ofert zdania za ucznia przeprowadzanych w czasie epidemii zdalnie egzaminów szkolnych. "El Mundo" podaje, że ceny za taką usługę zaczynają się od 35 euro. Według "El Periodico" - od 90 euro. Zjawisko dotyczy głównie szkół średnich oraz zawodowych.

Możliwość oszukania władz szkolnych na egzaminie zwiększyła się wraz z wybuchem epidemii koronawirusa (źródło: PAP/EPA/JULIEN WARNAND) Możliwość oszukania władz szkolnych na egzaminie zwiększyła się wraz z wybuchem epidemii koronawirusa (źródło: PAP/EPA/JULIEN WARNAND)
17:14

Rosja | Rada Federacji przyjęła ustawę przewidującą możliwość głosowania w wyborach przez internet i pocztą. Autorzy ustawy powołują się na warunki obecnej pandemii koronawirusa. Politolodzy uważają, że ustawa pozwala na manipulacje wyborcze.

17:04

Włochy | Premier Giuseppe Conte uważa, że ilość środków pomocowych "uruchomionych przez wszystkie narzędzia w UE", w tym fundusz ratunkowy nie wystarczy, by stawić czoła kryzysowi gospodarczemu związanemu z pandemią koronawirusa. Szef rządu wyraził tę opinię na portalu Politico.

16:56

Japonia | Rząd planuje zniesienie stanu wyjątkowego ze względu na pandemię COVID-19 w prefekturach Osaka, Kioto i Hyogo, ale ma on być na razie utrzymany w pięciu innych regionach, w tym w Tokio i na wyspie Hokkaido - podała publiczna stacja NHK.

16:42

Ukraina| Rząd Ukrainy podjął w środę decyzję o wprowadzeniu w kraju od 22 maja do 22 czerwca "adaptacyjnej kwarantanny", polegającej na dostosowywaniu ograniczeń do sytuacji epidemicznej w danym regionie. Zapowiedziano, że w piątek rozpocznie się drugi z pięciu etapów luzowania restrykcji.

Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow wyjaśnił podczas posiedzenia rządu, że wprowadzanie kolejnych etapów łagodzenia ograniczeń w regionach będzie zależało od liczby zachorowań, zapełnienia szpitali pacjentami chorymi na COVID-19 i liczby przeprowadzanych testów.

16:25

Wielka Brytania| Przed 1 czerwca w Wielkiej Brytanii zostanie uruchomiony program pozwalający namierzać każdego dnia kontakty 10 tys. osób zakażonych koronawirusem - zapowiedział w środę premier Boris Johnson.

- Mamy coraz większą pewność, że będziemy mieli testy oraz system śledzenia kontaktów, który będzie najlepszy na świecie i będzie to przed 1 czerwca - oświadczył Johnson w Izbie Gmin zapytany przez lidera opozycyjnej Partii Pracy Keira Starmera, dlaczego od 12 marca nie było efektywnego systemu śledzenia kontaktów osób zakażonych koronawirusem.

16:00

Węgry| Samobieżny robot automatyczny odkaża z koronawirusa pomieszczenia Kliniki Uniwersytetu Semmelweisa w Budapeszcie – poinformowała w środę sama uczelnia.

Robot, który znalazł się na wyposażeniu uniwersytetu kilka dni temu, odkaża promieniowaniem ultrafioletowym pomieszczenia kliniki, a także uczestniczy w utrzymywaniu czystości bryły z zewnątrz.

15:55

Birma| Pochodzący z Birmy i mający obywatelstwo Kanady pastor, który głosił, że chrześcijanie są odporni na koronawirusa, a następnie sam się zaraził, stanął w środę przed birmańskim sądem. Odpowie za odprawianie nabożeństwa wbrew zakazowi zgromadzeń.

Davidowi Lahowi grozi do trzech lat więzienia na mocy ustawy o zarządzaniu klęskami żywiołowymi w związku z nabożeństwami odbywającymi się na początku kwietnia w Rangunie, dawnej stolicy Birmy.

15:50

Włochy| W Rzymie po ponaddwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią otwarta została jedna z najważniejszych galerii sztuki miasta, Galeria Borghese. Wizyty z powodu środków bezpieczeństwa trzeba rezerwować poprzez internet.

15:48

Francja| Postawiliśmy wcześniej właściwą diagnozę dotycząca sektora zdrowia, ale potem nie zareagowaliśmy ani wystarczająco szybko, ani wystarczająco zdecydowanie na pandemię koronawirusa – oświadczył w środę minister zdrowia Francji Olivier Veran.

Dzięki ustawie "Moje zdrowie 2022", przyjętej w 2019 roku, "postawiliśmy właściwą diagnozę", jednak reakcja na epidemię była zbyt powolna - przyznał Veran po posiedzeniu rządu podczas konferencji prasowej na temat sytuacji we francuskiej służby zdrowia w związku z epidemią COVID-19.

15:12

Litwa| Nabożeństwa w lwowskich świątyniach z większą liczbą wiernych mogą zostać wznowione w sobotę 23 maja.

Poinformowała o tym miejska komisja, oceniająca stan zagrożenia. "Jeśli liczba pacjentów z koronawirusem spadnie, to od soboty wznowimy nabożeństwa z pewnymi ograniczeniami" - czytamy w komunikacie komisji.

Według ustaleń komisji przy wejściu do świątyni powinny być umieszczone środki dezynfekujące. Do świątyni można wejść tylko w maskach, a odległość między wiernymi musi wynosić co najmniej 1,5 metra, chyba że są to członkowie rodziny. Ponadto należy powstrzymać się od oddawania czci krzyżowi i relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie.

14:50

Białoruś| Na Białorusi zarejestrowano prawie 32 i pół tysiąca ludzi zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło 918 nowych przypadków zakażenia patogenem. To o 18 przypadków mniej niż dzień wcześniej

Na Białorusi dotychczas zmarło 179 osób chorych na COVID-19 i mających choroby współistniejące.

14:25

Portugalia| Z powodu epidemii koronawirusa w Portugalii od początku marca odwołanych zostało ponad 50 proc. zaplanowanych wizyt medycznych przez osoby chore na raka - wynika z opublikowanych w środę statystyk Stowarzyszenia Lekarzy Rodzinnych (AMF).

14:07

Ukraina| Na Ukrainie liczba wykrytych zakażeń koronawirusem przekroczyła 19 tysięcy. Jednocześnie wzrosła liczba nowych zdiagnozowanych przypadków SARS-CoV-2. Chorują także deputowani do ukraińskiej Rady Najwyższej, czyli ukraińskiego parlamentu.


O szczegółach z Kijowa Paweł Buszko.

Posłuchaj
00:47 10423445_1.mp3 Ukraina: ponad 19 tysięcy zakażeń koronawirusem. Relacja Pawła Buszko (IAR)

 

 

13:40

Rosja| Pielęgniarka w Tule otrzymała upomnienie za to, że pod medyczny strój ochronny założyła - dla wygody - kostium kąpielowy. Okazało się bowiem, że obszerny ubiór ochronny jest przejrzysty i figura w stroju plażowym jest pod nim wyraźnie widoczna.

13:39

Belgia| 192 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 42 zgony - to najnowszy dobowy bilans pandemii COVID-19 w Belgii przedstawiony w środę przez centrum kryzysowe.

Obecnie w szpitalach w tym kraju przebywa 1527 pacjentów zakażonych koronawirusem. Dla porównania około miesiąc temu, w szczycie obłożenia, około 6 tys. osób było hospitalizowanych z powodu tej infekcji.

12:27

Szwecja| Wielu seniorom w domach opieki zamiast leczenia CO ID-19 podawana jest morfina, która hamuje oddychanie - pisze w środę dziennik "Dagens Nyheter". "To aktywna eutanazja" - wskazuje prof. geriatrii Yngve Gustafson.

Według eksperta podstawowe leczenie w przypadku COVID-19 powinno polegać na stosowaniu kroplówek z substancjami odżywczymi, podawaniu leków przeciwzakrzepowych, tlenu oraz antybiotyków w celu eliminacji wtórnego bakteryjnego zapalenia płuc. "Zamiast tego wielu osobom starszym z zapaleniem płuc rutynowo podaje się morfinę oraz midazolam, które hamują oddychanie. To jest aktywna eutanazja, jeśli nie coś gorszego" - twierdzi Yngve Gustafson.

12:25

Rosja| W Rosji do 308 tysięcy 705 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. W ciągu minionej doby zarejestrowano osiem tysięcy 764 nowe przypadki.

Zdaniem ekspertów współpracujących z rosyjskimi służbami sanitarnymi można mówić o stabilizacji sytuacji.

11:43

Hiszpania| Nowe przepisy zwiększające liczbę miejsc, w których obowiązkowe jest noszenie masek ochronnych, weszły w życie w środę rano w Hiszpanii. Mają być one noszone w miejscach publicznych, w których trudno o zachowanie dystansu społecznego, wyznaczonego na dwa metry.

Jak poinformował w środę hiszpański minister zdrowia Salvador Illa, nowe przepisy mają przeciwdziałać zwiększaniu się liczby zakażeń koronawirusem.

11:23
11:23

Włochy| Włochy wygrały "pierwszą batalię" z koronawirusem - oświadczył w środę minister do spraw regionów Francesco Boccia. Zwrócił uwagę na znaczny spadek wskaźnika zakaźności wirusa w kraju.

W wystąpieniu przed jedną z komisji w Izbie Deputowanych minister Boccia oświadczył: "Wygraliśmy pierwszą batalię i przywróciliśmy bezpieczeństwo w kraju".

- Wskaźnik zakaźności R spadł z 3,5-4 do 0,5. To osiągnięcie jest punktem wyjścia - zauważył.

10:54

Koronawirus Nowy Jork wolontariat pap 1200.jpg
Szokujące dane z Nowego Jorku. Brooklyn i inne biedne dzielnice z największą umieralnością na COVID-19
10:51

325 tysięcy ofiar i prawie pięć milionów zachorowań na całym świecie - to aktualny bilans pandemii koronawirusa. Dane te przekazali amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland. Wyleczyć udało się niemal dwa miliony osób.

Co czwarta ofiara śmiertelna COVID-19 na świecie to mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. W USA zmarło do tej pory 93,5 tysiąca osób. W Europie najwięcej ofiar jest w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

10:43

Korea Południowa| Uczniowie ostatnich klas liceów wrócili w środę do nauki w Korei Płd., rozpoczynając proces stopniowego wznawiania działalności szkół po prawie trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. Władze zgłosiły tymczasem 32 nowe przypadki zakażeń.

Najstarsi licealiści powrócili do szkół 79 dni po pierwotnym terminie rozpoczęcia semestru – oblicza agencja Yonhap. Młodsi uczniowie będą stopniowo wznawiać naukę w szkołach do 8 czerwca.

10:12

Węgry| Trzech chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, stwierdzono też 42 nowe zakażenia koronawirusem – poinformowano w środę na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii.

Liczba wszystkich wykrytych dotąd zakażeń wzrosła w ten sposób do 3598, zaś wszystkich zgonów osób chorych na COVID-19 do 470. Prawie 1500 osób opuściło już szpitale.

Obecnie 539 osób chorych na Covid-19 wymaga leczenia szpitalnego, z czego 29 oddycha przy pomocy respiratora.

09:48

Ukraina| Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby wykryto 354 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, 16 osób chorych na Covid-19 zmarło, a 323 pacjentów wyzdrowiało - podał w środę resort ochrony zdrowia. Bilans zainfekowanych wzrósł do 19 230, zgonów do 564, a wyzdrowiałych do 5955.

09:35

Będzie dochodzenie w sprawie międzynarodowych działań po pojawieniu się koronawirusa na świecie. Zdecydowały o tym wszystkie państwa członkowskie Światowej Organizacji Zdrowia.

Na zakończonym wczoraj posiedzeniu krajów należących do WHO jej szef mówił, że organizacja działała zgodnie z procedurami. Politycy zgodnie krytykowali też zapowiedź Donalda Trumpa o możliwości wycofania składki członkowskiej do WHO.

09:30
09:25

Rosja| Moskwa uniknęła najczarniejszego scenariusza rozwoju pandemii koronawirusa - oświadczył mer miasta Siergiej Sobianin. Zapowiedział, że w stolicy Rosji na razie nie zostaną cofnięte ograniczenia, związane z powszechną izolacją. Rosyjskie media poinformowały, że w części regionów lokalne władze zdecydowały się na systematyczne łagodzenie rygorów kwarantanny.

W Rosji liczba chorych na COVID-19 zbliżyła się do 300 tysięcy. Zdaniem części epidemiologów, Moskwa i niektóre regiony mają już za sobą szczyt zakażeń. Specjaliści ostrzegają jednak przed nadmiernym optymizmem i zalecają utrzymanie rygorów izolacji jeszcze przez kilka tygodni.

09:24

USA| W Stanach Zjednoczonych rozpoczął się pierwszy etap otwierania parków narodowych. Ma to zapobiec dalszemu pogrążaniu się amerykańskiej turystyki w największym kryzycie od 1929 roku.

Pierwsi turyści mogą już odwiedzać między innymi parki narodowe w stanie Utah, Park Yellowstone w stanie Wyoming i słynny słynny Wielki Kanion w Arizonie. Parki otwarte są tylko kilka godzin dziennie i można poruszać się po niewielu szlakach. Nieczynna jest baza hotelowa i restauracje, parki odwiedzają więc głównie okoliczni mieszkańcy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak