X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Polonia w USA uczciła papieża Polaka

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 05:15
W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II nowojorska Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wydała okolicznościowe plakaty z portretem papieża. Zdobią wszystkie biura Unii oraz polonijne sklepy i firmy.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock.com / giulio napolitano
papiez franciszek free shutt 1200.jpg
Papież Franciszek: św. Jan Paweł II niezwykłym darem Boga dla Kościoła i dla Polski

W poniedziałek, w 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, przedstawiciele Unii Kredytowej, największej polsko-amerykańskiej instytucji finansowej, na znak pamięci o wielkim Polaku i świętym Kościoła katolickiego złożyli biało-czerwone róże przed pomnikiem Ojca Świętego przy parafii Najświętszego Serca Jezusa w Wallington, w stanie New Jersey.

Obchody 100. rocznicy urodzin papieża w dobie pandemii

Od kilku dni we wszystkich 20 oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU) w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois oraz Pensylwanii są rozmieszczone specjalnie wydane plakaty z portretem papieża. Widnieje na nich dwujęzyczny napis: "May 18, 2020. Jan Paweł II. Stulecie Urodzin / John Paul The Great. One Hundreth Birth Anniversary". Unia rozdaje je bezpłatnie polskim sklepom i firmom.

Pandemia koronawirusa znacznie ograniczyła obchody tej ważnej dla Kościoła, jak i wszystkich Polaków rocznicy. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa postanowiła uczcić urodziny wielkiego Polaka, drukując i dostarczając do lokalnych, polskich sklepów i firm specjalne, rocznicowe plakaty.

- Nasza Unia świętuje 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły przez cały rok. Zdjęcia z życia papieża Polaka ozdabiają nasz firmowy kalendarz na rok 2020 - powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

jan paweł II papież Polak serwis specjalny.jpg
Jan Paweł II. Polak papieżem. Zobacz serwis specjalny

Polonia wspomina Jana Pawła II

Rocznicę urodzin św. Jana Pawła II uczciły także inne instytucje polonijne. Poświęcił jej dużą część numeru nowojorski "Nowy Dziennik". Zamieścił m.in. wspomnienia prezesa Nowojorskiego Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II Mieczysława Pająka. Opowiadał on o swoich spotkaniach z Ojcem św. podczas pielgrzymek do Watykanu.

W Nowym Jorku został też wybity okolicznościowy medal upamiętniający jubileusz oraz pontyfikat polskiego papieża. Można go nabyć w dwóch wersjach - srebrnej i pozłacanej - m.in. w polskich parafiach na Brooklynie i Queensie. Inicjatorem przedsięwzięcia był polonijny biznesmen i działacz społeczny Dariusz Knapik, właściciel firmy Victoria Consulting & Development.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Viktor Orban oddał hołd św. Janowi Pawłowi II. W Budapeszcie odsłonięto pomnik papieża Polaka

Całkowity dochód ze sprzedaży medali zostanie przeznaczony na realizację statutowych celów Fundacji Jana Pawła II w Watykanie.

W niedzielę w stanie Michigan w Archidiecezjalnym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II, na terenie kampusu Orchard Lake Schools, odprawiona została rocznicowa, polowa msza święta.

jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Sprawdź wyjątkową oprawę Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:46
Polskie Radio przygotowało bogatą oprawę przypadającej w poniedziałek 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - świętego Jana Pawła II. Zaprasza na transmisje mszy świętych - w tym sprawowanej przez papieża Franciszka przy grobie papieża Polaka, koncertów z udziałem gwiazd, a także na reportaże, słuchowiska na podstawie tekstów Karola Wojtyły i rozmowy ze świadkami życia i pontyfikatu Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chrześcijaństwo sercem Europy". Premier dla francuskiego dziennika "Le Figaro"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 01:35
W artykule "Chrześcijaństwo jest sercem Europy: nie zapominajmy o lekcji Jana Pawła II!", zamieszczonym w "Le Figaro", premier Mateusz Morawiecki przypomniał o wkładzie papieża Polaka w upadek komunizmu i jego przesłaniu solidarności i miłosierdzia aktualnym też w czasie epidemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ojczyzna jest matką, której należy się miłość". Milena Kindziuk o rodzicach i patriotyzmie Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 11:30
- Niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. Dotarłam do nowych relacji świadków, mówiących o tym, że Emilia Wojtyłowa zdecydowała się urodzić swoje dziecko, mimo że jej ciąża była bardzo poważnie zagrożona - mówi w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl dr Milena Kindziuk, autorka nowej biografii rodziców Jana Pawła II.
rozwiń zwiń