X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Łagodzenie skutków pandemii. Francja i Niemcy proponują fundusz odbudowy w wysokości 500 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 19:35
Fundusz odbudowy w wysokości 500 miliardów euro na złagodzenie skutków kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa proponują Francja i Niemcy. Wspólny pomysł ogłosili na konferencji prasowej kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron.
Audio
  • Francja i Niemcy proponują fundusz odbudowy w wysokości 500 mld euro na złagodzenie skutków kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji wideo z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, poświęconej łagodzeniu skutków kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji wideo z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, poświęconej łagodzeniu skutków kryzysu wywołanego pandemią koronawirusaFoto: DPA/Associated Press/East News

500 mld euro to suma, którą Unia Europejska miałaby pożyczyć na rynkach pod gwarancje europejskiego budżetu, czyli 27 krajów. Propozycja francusko-niemiecka jest nieco hojniejsza od przygotowywanej przez Komisję Europejską.

konrad szymański 1200 free.jpg
Konrad Szymański: budżet UE musi być ambitny, jeśli chce ona wyjść wzmocniona z kryzysu

Według nieoficjalnych informacji sprzed miesiąca fundusz według Brukseli powinien wynieść 320 mld euro. Z kolei Hiszpania i Włochy mówiły o konieczności stworzenia funduszu w wysokości biliona euro. Madryt i Rzym domagały się też, by fundusz był w formie bezzwrotnych dotacji. Taka właśnie jest także propozycja Berlina i Paryża, choć część europejskich krajów - Holandia, Dania, Austria i Szwecja - uważa, że powinny być to pożyczki, a nie granty.

Stanowisko Polski

Polska, jak wynika ze stanowiska wysłanego przez rząd w Warszawie do unijnych stolic i Komisji Europejskiej, z którym zapoznała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, dopuszcza i granty, i pożyczki, podkreślając, że powinna być zachowana równowaga. Jednak w obecnej sytuacji nacisk - według Polski - należy położyć przede wszystkim na bezzwrotne wsparcie sektorów, które najbardziej ucierpiały w wyniku kryzysu.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unia Europejska wesprze rynek pracy w dobie pandemii. Decyzja warta 100 miliardów euro

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 12:40
Jest zgoda unijnych krajów na inicjatywę wspierającą miejsca pracy we Wspólnocie w wysokości 100 miliardów euro. Chodzi o mechanizm pożyczkowy zaproponowany przez Komisję Europejską w związku z pandemią koronawirusa. Propozycję ostatecznie zaakceptowali ambasadorowe 27 krajów członkowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: zwiększenie unijnego budżetu niezbędne

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 20:09
Premier Mateusz Morawiecki w liście do unijnych przywódców zaproponował zwiększenie budżetu Wspólnej Polityki Rolnej (WSP) o 10 proc. (w przybliżeniu około 0,03 proc. unijnego dochodu narodowego) wobec wielkości zaproponowanej w 2018 r. Dodatkowe środki obejmowałyby równo wszystkie koperty narodowe, jak też byłyby przeznaczone na środowisko i klimat w I i II filarze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowy budżet UE powinien być elastyczny". Rzecznik rządu o walce Wspólnoty z kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 09:00
- Liczmy, że nowy unijny budżet będzie stosunkowo elastyczny po to, aby reagować na kryzys gospodarczy wywołany koronawirusem. Polska opowiada się za większymi nakładami na wspólną politykę rolną oraz za tym, by Fundusz Spójności nadal był na wysokim poziomie - mówił rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń