X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Jest nowy rząd Izraela. W planach aneksja ziem na Zachodnim Brzegu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 15:34
Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że nowy rząd jedności narodowej powinien rozciągnąć izraelską suwerenność na żydowskie osiedla na Zachodnim Brzegu. - Naszedł czas, by wprowadzić tam izraelskie prawo i napisać kolejny chwalebny rozdział w historii syjonizmu - powiedział Netanjahu.
Benjamin Netanjahu podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu Izraela
Benjamin Netanjahu podczas ceremonii zaprzysiężenia rządu IzraelaFoto: EPA/HANDOUT HANDOUT MANDATORY CREDIT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Premier Netanyahu przedstawił Knesetowi nowy koalicyjny rząd. Tworzą go przedstawiciele dwóch największych izraelskich partii: Likudu premiera Netanjahu oraz dotychczas opozycyjnych Niebiesko-Białych na czele z Benim Gancem. Nowy rząd ma być najliczniejszy w historii Izraela i liczyć 36 ministrów.

liga 1200.jpg
Bliski Wschód: Liga Arabska odrzuca plan Trumpa. Palestyna zrywa stosunki z USA i Izraelem

Koalicję udało się zawiązać po trwającym rok kryzysie - w ciągu roku trzykrotnie organizowano wybory, ale żadnemu ugrupowaniu nie udało się w nich uzyskać większości niezbędnej do samodzielnego rządzenia. 

Zgodnie z porozumieniem, po 18 miesiącach Benjamin Netanjahu odda stanowisko premiera szefowi Niebiesko-Białych Beniemu Gantzowi.

Jednym z punktów zawartej 20 kwietnia koalicyjnej umowy są właśnie aneksje terytorialne na Zachodnim Brzegu Jordanu. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kneset zatwierdził umowę koalicyjną. W Izraelu powstanie rząd jedności narodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 12:47
Izraelscy parlamentarzyści zatwierdzili umowę koalicyjną o powołaniu rządu jedności narodowej premiera Beniamina Netanjahu i jego głównego rywala Benny'ego Gantza. Za nowym rządem głosowało 72 parlamentarzystów, przeciwko było 36.
rozwiń zwiń