X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Koronawirus, ubóstwo i brak żywności w Wenezueli. Polskie misje wspólnie ruszyły z pomocą

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 07:54
Dwie polskie organizacje rozpoczęły wspólną akcję pomocową dla mieszkańców Wenezueli. Polska Misja Medyczna i Caritas Polska dostarczają paczki żywnościowe do pogrążonego w głębokim kryzysie gospodarczym kraju. Pomoc ma w sumie trafić do 800 osób.
Audio
  • Polska Misja Medyczna i Caritas wspólnie pomagają Wenezueli (IAR)
Pomoc Wenezueli
Pomoc WenezueliFoto: Polska Misja Medyczna

Cox’s Bazaar_1200.jpg
Koronawirus dotarł do największego obozu dla uchodźców na świecie. Mieszka tam niemal milion osób

Według informacji Polskiej Misji Medycznej i Caritasu, w każdej paczce znaleźć można mięso, olej, ryż, makaron czy mąkę. Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących rodzin, mieszkających w regionie granicy z Kolumbią. Dostarczyć paczki na miejsce pomoże lokalny oddział Caritasu, który wcześniej zbierał informacje o osobach potrzebujących.

Wenezuela od kilku lat zmaga się z potężnym kryzysem gospodarczym. Fatalne zarządzanie zasobami państwa sprawiło, że rośnie inflacja, a z miesiąca na miesiąc przybywa osób ubogich. Jedynie 15 procent mieszkańców stać na spełnienie wszystkich podstawowych potrzeb.

Zamknięcie granic

Do niedawna Wenezuelczycy kupowali jedzenie w Kolumbii, ale pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie granic i kolejny wzrost cen. Zwiększyły się też braki prądu i paliwa, a w szpitalach brakuje nawet leków i czystej wody.

Caritas i Polska Misja Medyczna zbierają pieniądze na pomoc Wenezuelczykom. Szczegóły zbiórki można znaleźć na stronach internetowych obu organizacji.

pkur

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wolontariat w DPS-ach, zbiórki pieniędzy, pomoc psychologiczna i modlitwa. Działania Kościoła w walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 13:00
W pomoc w czasie pandemii koronawirusa zaangażowani są wolontariusze ze wszystkich 44 polskich diecezji. Przygotowują paczki żywnościowe, ciepłe posiłki dla seniorów i osób w kwarantannie. Organizowane są zbiórki finansowe i rzeczowe na wyposażenie szpitali, wirtualne warsztaty i pomoc w odrabianiu lekcji dla dzieci oraz wsparcie duchowe i psychologiczne – to tylko niektóre inicjatywy charytatywne prowadzone przez Kościół, by pomóc dotkniętym przez koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 25 tys. testów na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Nowe dane resortu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 14:00
Cały czas sukcesywnie zwiększa się dobowa liczba przeprowadzanych testów na koronawirusa w Polsce. Tylko w piątek laboratoria w naszym kraju zbadały 25,1 tys. próbek.
rozwiń zwiń