X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Niepokojące prognozy ekspertów WHO. Koronawirus może zabić do 190 tys. ludzi w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 10:00
Model opracowany przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przewiduje, że bez zdecydowanych działań pandemia koronawirusa może pochłonąć w Afryce do 190 tys. ofiar śmietelnych, a zakazić się może 231 mln mieszkańców kontynentu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/EPA/NIC BOTHMA

pap brazylia 1200.jpg
Ameryka Łacińska i Karaiby zmagają się z COVID-19. Ponad 400 tys. zakażeń

W badaniu, opublikowanym w piątek w internetowym piśmie BMJ Global Health, naukowcy związani z WHO przewidują, że choć Afryka zostanie w mniejszym stopniu dotknięta pandemią wirusa niż Europa, konsekwencje wciąż mogą być bardzo poważne, jeśli wprowadzone przez państwa środki mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa zawiodą.

Raport ekspertów zakłada, że w takim scenariuszu w ciągu 12 miesięcy zainfekowany zostanie prawie co czwarty mieszkaniec Afryki, z czego aż 88 proc. - m.in. z racji młodego wieku - przejdzie chorobę bez objawów, a tylko 4 proc. będzie miała poważne objawy.

To jednak wystarczy, aby przeciążyć systemy opieki zdrowotnej w większości państw. Model przewiduje, że do szpitala trafi ponad 4,6 mln osób. Liczba ewentualnych ofiar śmiertelnych szacowana jest na 83-190 tys.

Do tej pory najwięcej przypadków koronawirusa w Afryce jest w RPA i w Egipcie

Jak dotąd według oficjalnych statystyk Afryka jest jednym z kontynentów z najmniejszą liczbą zakażeń koronawirusem - jedynie ok. 1 proc. wszystkich wykrytych przypadków na świecie - choć dane na temat infekcji nie wszędzie są kompletne.

Eksperci wskazują jednak że czynnikami faworyzującymi Afrykę może być m.in. znacznie młodsza struktura demograficzna oraz mniejsza mobilność.

Dotychczas najwięcej wykrytych przypadków jest w Republice Południowej Afryki (12,7 tys.) i Egipcie (10,8 tys.). W Egipcie zanotowano też największą liczbę zgonów przypisanych Covid-19 - 571. 

PAP/IAR/agkm


Witaminy dają zdrowie, ale szkodzi i ich niedobór, i nadmiar. Te rozpuszczalne w tłuszczach: A, D, E i K łatwiej przedawkować, bo organizm je magazynuje, fot. PAP/Maria Samczuk Witaminy dają zdrowie, ale szkodzi i ich niedobór, i nadmiar. Te rozpuszczalne w tłuszczach: A, D, E i K łatwiej przedawkować, bo organizm je magazynuje, fot. PAP/Maria Samczuk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ameryka Łacińska i Karaiby zmagają się z COVID-19. Ponad 400 tys. zakażeń

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 23:42
Z powodu zakażenia koronawirusem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach zmarło ponad 23 tys. osób. Odnotowano ponad 400 tys. przypadków zakażeń. Połowa przypadków śmiertelnych przypada na Brazylię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Amerykę może czekać tragiczna zima". Ekspert o pandemii COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 00:55
Były szef amerykańskiej agencji odpowiedzialnej za prace nad szczepionkami powiedział, że Stany Zjednoczone nie są przygotowane na nawrót epidemii koronawirusa jesienią. Podczas przesłuchań w Kongresie doktor Rick Bright ostrzegł przed tragiczną zimą jeśli natychmiast nie zostanie wypracowana narodowa strategia walki z Covid-19.
rozwiń zwiń