X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Instytut Kultury św. Jana Pawła II. Nowa instytucja naukowa powstaje w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 06:58
W setną rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II, 18 maja, na Wydziale Filozofii Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu w Rzymie - Angelicum - rozpocznie działalność Instytut Kultury św. Jana Pawła II.
Audio
  • Inauguracja działalności Instytutu Kultury św. Jana Pawła II
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: shutterstock.com/Gasper Furman

Instytut to akademicka instytucja to inicjatywa polskich organizacji pozarządowych: Fundacji Świętego Mikołaja i Fundacji Futura - Iuventa.

Jan Paweł II - 1991 - 1200.jpg
Dziś powiedziałby nam: "Nie lękajcie się". Biskupi w liście na stulecie św. Jana Pawła II

- To hołd na cześć wielkiego papieża - mówi dr Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja oraz założyciel "Teologii Politycznej". - Zależy nam na animowaniu dyskusji o najważniejszych sprawach Kościoła i współczesnego świata w odniesieniu do myśli Jana Pawła II. Nie chodzi o zamknięcie go w gablocie jak historycznego eksponatu, ale stałe odrywanie tego, co w nim żywe i aktualne z tego, co dzisiaj ciekawe, inspirujące i wartościowe - wyjaśnia Dariusz Karłowicz.

Interdyscyplinarne badania naukowe

Instytut będzie gościć naukowców, prowadzić interdyscyplinarne badania naukowe i prace dydaktyczne. Na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu w Rzymie młody ks. Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II studiował w latach 1946-48. Obronił tam pracę doktorską pt. "Zagadnienia wiary u świętego Jana od Krzyża".

Instytut Kultury Św. Jana Pawła II jest w całości finansowany ze środków prywatnych. Osoby chcące wesprzeć go finansowo mogą to zrobić za pośrednictwem stron internetowych Angelicum oraz Fundacji Świętego Mikołaja.

pg

Czytaj także

Siódma rocznica wyniesienia Jana Pawła II na ołtarze

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 05:45
27 kwietnia 2014 roku wraz z papieżem z Polski kanonizowany został Jan XXIII. Na uroczystości do Watykanu zjechało 800 tysięcy wiernych z całego świata, prezydenci, premierzy oraz oficjalne delegacje z prawie stu krajów, przedstawiciele innych wyznań i religii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

16. rocznica śmierci Jana Pawła II. "Wołam ja, syn polskiej ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 05:55
2 czerwca 1979 roku w Warszawie na powitanie Ojca Świętego i Mszę świętą na ówczesnym placu Zwycięstwa zgromadziły się tłumy. Padły ważne słowa: "Nie lękajcie się!"
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był wielkim świadkiem wiary". Franciszek o św. Janie Pawle II

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 16:16
"Jan Paweł II był kochającym człowieka wielkim świadkiem Ewangelii i przewodził Kościołowi w czasach ogromnych przemian"- te słowa papież Franciszek zawarł we wstępie do książki pt. "100 lat. Słowa i obrazy". Publikacja jest poświęcona polskiemu papieżowi.
rozwiń zwiń