X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Kolejna runda rozmów UE z Wielką Brytanią. Brak stanowiska w kluczowych kwestiach

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 04:40
Rozpoczyna się druga runda negocjacji Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie umowy o przyszłej współpracy. Rokowania mają potrwać do piątku. Zjednoczone Królestwo opuściło Wspólnotę 31 stycznia, ale jeszcze do końca grudnia relacje pozostają na niezmienionym poziomie. Od nowego roku wzajemne kontakty powinna regulować już nowa umowa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: lonndubh / shutterstock

Główny, unijny negocjator Michel Barnier kwietniową rundę negocjacji ocenił jako rozczarowującą i zarzucił brytyjskim władzom, że spowalniają rozmowy. "27" wysłała do Londynu w marcu dokument liczący 350 stron, określający stanowisko do negocjacji.

brexit 1200 shutterstock.jpg
Wyboisty rozwód z UE. Problemy w negocjacjach z Wielką Brytanią

Wielka Brytania, jak relacjonował Michel Barnier, nie przedstawiła jeszcze swojego stanowiska w kluczowych kwestiach. - Włożę całą naszą energię i opanowanie, moje opanowanie, by doprowadzić do porozumienia. Ale nie będzie kompromisu, jeśli będzie on ze szkodą dla europejskiego jednolitego rynku - powiedział unijny negocjator.

Unia oferuje Wielkiej Brytanii całkowicie wolny handel bez ceł i limitów eksportowych i dostęp do jednolitego rynku, ale stawia warunek. Chce, by Londyn zobowiązał się do przestrzegania unijnych standardów między innymi w ochronie środowiska, prawie pracy, czy pomocy publicznej. Chodzi o to, by brytyjskie firmy nie miały przewagi konkurencyjnej nad europejskimi.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Modzelewski: brexit będzie trwał dużo dłużej niż do końca roku

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 14:59
- W jakimś sensie ciągle aktualny jest plan, by wspólnota europejska stała się federacją - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski. Dodał, że drugą koncepcją pozostaje nadal zjednoczenie Europy pod egidą Niemiec.
rozwiń zwiń