X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny etap wymiany więźniów w Donbasie. "19 obywateli Ukrainy wróci do domu"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 09:30
W Donbasie na wschodzie Ukrainy rozpoczął się kolejny etap wymiany więźniów między stroną rządową a prorosyjskimi separatystami. "19 obywateli Ukrainy w niewoli na terytoriach niekontrolowanych przez Kijów wróci do domu" - podało biuro prezydenta Ukrainy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Review News

"Biorąc pod uwagę ograniczenia związane z kwarantanną, które obecnie obowiązują w państwie, po powrocie uwolnieni Ukraińcy udadzą się na obowiązkową obserwację" - napisało biuro prezydenta na Facebooku.

łukaszenka 1200 shut
Koronawirus obali Aleksandra Łukaszenkę? Ekspert: pojawią się głosy, że nie starał się ratować ludzi

Podkreśliło ono, że wymiana odbywa się w formacie "wszyscy za wszystkich". W środę telewizja Hromadske poinformowała, powołując się na źródła w OBWE i ukraińskim MSW, że wymiana odbędzie się w punkcie kontrolnym Majorske.

Konflikt w Donbasie

Poprzednia wymiana więźniów między Kijowem a separatystami miała miejsce w grudniu 2019 r.

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 roku ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza.

Wiosną tamtego roku wspierani przez Rosję rebelianci proklamowali w Donbasie dwie samozwańcze republiki ludowe - doniecką i ługańską.

kad

Czytaj także

Budzisz: Putin przerzucił odpowiedzialność za walkę z koronawirusem na poziom lokalny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 16:00
- W Rosji eksperci zadają sobie pytanie, dlaczego Władimir Putin jest nieobecny w całym tym kryzysie związanym z pandemią? Wielu z nich uważa, że władza w Moskwie przeżywa duży kryzys strukturalny - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz. Ekspert ds. wschodnich skomentował sytuację w Rosji w związku z pandemią koronawirusa oraz m.in. zapowiedzią cięć wydobycia ropy.
rozwiń zwiń