X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

37 mld euro na walkę z koronawirusem, w tym ponad 7 mld euro dla Polski. UE zatwierdziła fundusz

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 15:01
Unijne kraje zatwierdziły fundusz w wysokości 37 miliardów euro na walkę z koronawirusem. Zaakceptowali tym samym plan działań zaproponowany przez Komisję Europejską, który ma złagodzić negatywne skutki kryzysu. 
Audio
  • Kraje UE zatwierdziły fundusz w wysokości 37 mld euro na walkę z koronawirusem. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Koronawirus w Hiszpanii
Koronawirus w HiszpaniiFoto: PAP/EPA/Brais Lorenzo

W ubiegłym tygodniu zgodę dał Parlament Europejski. Z unijnego funduszu inwestycyjnego Polska może wykorzystać prawie 7 miliardów 400 milionów euro na walkę z koronawirusem. To pieniądze już przyznane Polsce, ale może ona zmienić cel ich przeznaczenia.

hiszpania masakra koronawirusowa pap 1200.jpg
Alarmujące dane z Hiszpanii, zaostrzenie zasad izolacji w stolicy Rosji. Świat w cieniu koronawirusa

Z tej puli miliard 125 milionów euro to z kolei niewykorzystane fundusze, które Polska musiałaby zwrócić do unijnego budżetu, ale teraz nie musi tego robić.

Komisja Europejska zaproponowała bowiem, by państwa nie zwracały niewykorzystanych funduszy, lecz przeznaczyły je na walkę z koronawirusem. Europosłowie zaakceptowali ten pomysł, a dziś poparli go także przedstawiciele krajów członkowskich.

Wsparcie dla służby zdrowia

Chodzi o wsparcie systemów służby zdrowia, małych i średnich firm oraz pobudzenie rynku pracy.

Wojciech Maksymowicz 1200.jpg
Polskie urządzenie pomoże chorym na COVID-19. Prof. Maksymowicz: bardzo oryginalny patent

Europejski rządy zgodziły się dziś także, by z unijnego Funduszu Solidarności przeznaczonego na finansowanie negatywnych skutków katastrof naturalnych pieniądze mogły być też wypłacane na sytuacje kryzysowe związane ze zdrowiem publicznym.

To dodatkowo 800 milionów euro dla każdego z państw na walkę z pandemią. Jutro ta decyzja ukaże się w unijnym Dzienniku Urzędowym i wejdzie w życie 1 kwietnia.

kad

Czytaj także

"Powinna pokazać jedność i solidarność". Premier Włoch o postawie UE w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 22:04
Premier Włoch Giuseppe Conte zapowiedział przeznaczenie w najbliższym czasie co najmniej 25 miliardów euro na pomoc dotkniętym skutkami pandemii. Powiedział, że Unia Europejska, szczególnie strefa euro, powinna podjąć kroki na miarę ogromnego wyzwania, przed którym postawił ją taki rozwój wydarzeń.
rozwiń zwiń