X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Setki zmarłych na COVID-19 we Włoszech, w USA, w Hiszpanii. Tysiące nowych zakażeń. Świat w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 21:20
33,5 tysiąca ofiar śmiertelnych oraz 711 tysięcy zakażonych na całym świecie - takie dane o pandemii koronawirusa podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem patogenu. Najgorsza sytuacja jest teraz we Włoszech, w Hiszpanii i w Stanach Zjednoczonych. Sprawdź, jak wyglądała walka z koronawirusem w niedzielę (29.03).
Audio
  • Z Nancy i z Metzu wyruszyły dwa ekspresy TGV, w których zainstalowano sprzęt do intensywnej terapii. Relacja Marka Brzezińskiego z Paryża (IAR)
  • Komisja Europejska zapowiada zmiany w projekcie budżetu UE po 2020 roku w związku z koronawirusem. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)
  • Członek zespołu antykryzysowego Białego Domu doktor Anthony Fauci ostrzegł, że koronawirus może zabić nawet 200 tysięcy Amerykanów. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)
Oddział szpitala San Giovanni Bosco w Turynie
Oddział szpitala San Giovanni Bosco w TurynieFoto: PAP/EPA

PAP koronawirus ofiary 1200.jpg
Coraz więcej ofiar koronawirusa na świecie. Najnowsze dane amerykańskiego uniwersytetu

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 11 tysięcy, co oznacza, że co trzeci zmarły w wyniku COVID-19 to właśnie Włoch. W Hiszpanii zmarłych jest już ponad 6600, a tylko w nocy z soboty na niedzielę zanotowano 838 ofiar. Kraj ten wchodzi właśnie w trzeci tydzień ostrych restrykcji, a od poniedziałku dodatkowo do pracy będą mogły chodzić jedynie najbardziej potrzebne w firmach osoby.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie jest najwięcej na świecie osób zakażonych, ponad 135 tysięcy, szef Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci ostrzegł, że według szacunków na COVID-19 może umrzeć nawet 100-200 tysięcy osób, a samych zakażonych mogą być miliony. O tym, że sytuacja może się znacznie pogorszyć mówi też brytyjski premier Boris Johnson, który sam jest zakażony i przebywa na kwarantannie.

papież franciszek shutterstock-1200.jpg
Papież o konsekwencjach pandemii koronawirusa: świat już odczuwa głód

RELACJA:

Specjalnie dla Was na bieżąco relacjonowaliśmy najnowsze doniesienia na temat koronawirusa ze wszystkich kontynentów.

kstar, agkm, pkur

>>> [ŚWIAT W DOBIE PANDEMII] <<< Sprawdź relację z soboty

22:12

- Wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia w przemieszczaniu się i kontaktach społecznych mogą obowiązywać w Wielkiej Brytanii w jakiejś formie przez pół roku lub dłużej; zbyt wczesne ich zniesienie grozi drugą falą epidemii - ostrzegła w niedzielę zastępczyni głównego lekarza Anglii Jenny Harries.

21:54

Mimo zamknięcia granic przez USA dla zagranicznych obywateli, na leczenie za ocean latają dzieci w Polski. W drodze jest kolejnych dwoje młodych pacjentów, według planu nad ranem czasu polskiego mają wylądować w Stanach Zjednoczonych.

21:39

Posłuchaj
02:07 Syria - pierwsza ofiara koronawirusa. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

21:30

Przeciążone z powodu epidemii koronawirusa szpitale w Nowym Jorku i Los Angeles mogą liczyć na pomoc dwóch okrętów szpitalnych amerykańskiego wojska. Każdy z nich ma tysiąc łóżek. Okręt szpitalny USNS Mercy wpłynął w piątek do portu w Los Angeles. Bliźniaczy USNS Comfort ma zacumować w poniedziałek w Nowym Jorku.

21:29
Puste ulice w Kuwejcie. PAP/EPA/NOUFAL IBRAHIM Puste ulice w Kuwejcie. PAP/EPA/NOUFAL IBRAHIM
20:57

Szef MSZ Włoch wita albańskich lekarzy na podrzymskim lotnisku im. Leonardo da Vinci Fiumicino. Medycy przybyli, by pomóc w walce z pandemią. PAP/EPA/ANGELO CARCONI Szef MSZ Włoch wita albańskich lekarzy na podrzymskim lotnisku im. Leonardo da Vinci Fiumicino. Medycy przybyli, by pomóc w walce z pandemią. PAP/EPA/ANGELO CARCONI
20:48

Ukraiński system opieki zdrowotnej nie wytrzyma, jeśli zakażonych koronawirusem będzie 25 czy 50 proc. mieszkańców kraju - ostrzegł ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski, po raz kolejny apelując do Ukraińców o zostawanie w domach.

20:35

W Czechach u 2743 osób stwierdzono dotąd zakażenie koronawirusem, a 16 zakażonych osób zmarło.

20:02

We Francji liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w ciągu doby o 2 599, a ofiar śmiertelnych - o 292 osoby. W kraju odnotowano do tej pory 40 174 przypadki zakażenia patogenem - poinformował francuski resort zdrowia. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 wynosi 2 314.

19:53
Hawańczycy w zatłoczonym autobusie. Na Kubie wykryto 139 przypadków zakażeń, trzy osoby nie żyją - tak głoszą oficjalne szacunki PAP/EPA/Yander Zamor Hawańczycy w zatłoczonym autobusie. Na Kubie wykryto 139 przypadków zakażeń, trzy osoby nie żyją - tak głoszą oficjalne szacunki. Fot. PAP/EPA/Yander Zamor
19:43

Wprowadzone w związku z koronawirusem ograniczenia w przemieszczaniu się i kontaktach społecznych mogą obowiązywać w jakiejś formie przez pół roku lub dłużej; zbyt wczesne ich zniesienie grozi drugą falą epidemii - ostrzegła w niedzielę zastępczyni głównego lekarza Anglii Jenny Harries.

19:21

Liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork wzrosła o 237 i wynosi łącznie 965 - poinformował w niedzielę gubernator Andrew Cuomo. Potwierdził też 7195 nowych zakażeń w tym czasie. Łącznie zakażonych jest 59 513 osób.

19:11

Posłuchaj
00:53 Członek zespołu antykryzysowego Białego Domu doktor Anthony Fauci ostrzegł, że koronawirus może zabić nawet 200 tysięcy Amerykanów. Relacja Marka Wałkuskiego z Waszyngtonu (IAR)

 

18:57

Posłuchaj
02:02 Grupa polskich lekarzy wylatuje jutro do Włoch. 15-osobowy zespół będzie pomagał w walce z koronawirusem we włoskim mieście Brescia w Lombardii. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

18:38

756 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby we Włoszech - podała w niedzielę Obrona Cywilna. Tym samym łączna liczba zgonów wzrosła do 10 779. W całym kraju są obecnie ponad 73 tysiące zakażonych.

W Lombardii, ognisku epidemii, od soboty zmarło 416 osób.

Od początku kryzysu w lutym zanotowano we Włoszech 97 tysięcy przypadków koronawirusa. Liczba osób wyleczonych przekroczyła 13 tysięcy.

18:36

Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, certyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia, wesprze misję polskich lekarzy do Włoch.

Fot. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej Fot. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Polacy będą pomagać w walce z pandemią koronawirusa w szpitalu polowym w Brescii. W Lombardii sytuacja jest najtrudniejsza i jest tam najwięcej chorych na COVID-19.

18:15
Karaczi, Pakistan: ludzie czekają na racje żywnościowe od organizacji dobroczynnej Chippa. Prowincja Sindh została objęta restrykcyjną kwarantanną. PAP/EPA/REHAN KHAN Karaczi, Pakistan: ludzie czekają na racje żywnościowe od organizacji dobroczynnej Chippa. Prowincja Sindh została objęta restrykcyjną kwarantanną. PAP/EPA/REHAN KHAN
17:48

Posłuchaj
00:57 Z Nancy i z Metzu wyruszyły dwa ekspresy TGV, w których zainstalowano sprzęt do intensywnej terapii. Relacja Marka Brzezińskiego z Paryża (IAR)

 

17:46

W USA umrze 100-200 tys. osób zakażonych koronawirusem; przypadków zakażenia SARS-Cov-2 będą miliony - takie budzące grozę szacunki przedstawił według mediów dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci.

W rozmowie ze stacją CNN immunolog zastrzegł, że są to jedynie szacunki, a epidemia dynamicznie się rozwija.

17:45

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiada, że zmiany w projekcie budżetu, które zaproponuje, pozwolą stawić czoła konsekwencjom obecnego kryzysu. Dodała, że chodzi o pakiet stymulacyjny, który wpłynie na odbudowę gospodarki.

17:20
Genua: ulica 20 września w czasie kwarantanny. Fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO Genua: ulica 20 września w czasie kwarantanny. Fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO
17:18

Trwa ewakuacja ciężko chorych pacjentów z wschodniej części Francji - z Alzacji i Lotaryngii oraz z Burgundii. Placówki medyczne w tych regionach są przepełnione, na oddziałach intensywnej terapii tamtejszych szpitali brakuje łóżek

17:16

Posłuchaj
00:55 Komisja Europejska zapowiada zmiany w projekcie budżetu UE po 2020 roku w związku z koronawirusem. Relacja Beaty Płomeckiej z Brukseli (IAR)

 

17:00

USA: prezydent Donald Trump sukcesywnie zwiększa wszelkie sposoby na walkę z koronawirusem.

16:55

Bułgaria: liczba przypadków zakażenia koronawirusem wyniosła 346, po odnotowaniu ośmiu nowych przypadków w Sofii. Po śmierci kolejnych dwóch zainfekowanych osób ogólny bilans ofiar śmiertelnych wynosi aktualnie 8.

16:43

MSZ: 41 tysięcy rodaków powróciło do Polski dzięki akcji "LOT do domu".

16:33

Unia Europejska: Komisja Europejska zapowiada zmiany w projekcie budżetu Unii po 2020 roku w związku z koronawirusem. Poinformowała o tym jej przewodnicząca Ursula von der Leyen w opublikowanym oświadczeniu.

16:12

Słowenia: 11 ofiar śmiertelnych koronawirusa i 730 zakażonych.

15:59

Holandia: liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 10 tysięcy. Liczba zakażeń wzrosła w ciągu doby o 1104, czyli o 11 proc., do 10 866. W tym samym okresie zmarły 132 osoby.

15:44

Finlandia: ponad 16,5 tys. pojazdów sprawdziła fińska policja na granicach stołecznego okręgu administracyjnego Uusimaa w pierwszym dniu obowiązywania przepisów o zamknięciu regionu z powodu epidemii koronawirusa. Ponad 800 aut zawrócono.

"Pierwsza doba na granicach Uusimaa przebiegła spokojnie" - przekazano w komunikacie policji. - Każdy, kto dojeżdża do punktu kontrolnego, musi mieć przygotowane ustne lub pisemne uzasadnienie przemieszczania się - przypomniał kierujący operacją nadkomisarz Juha Hietala.

15:28

Najnowsze dane: Od początku pandemii koronawirusa potwierdzono na świcie ponad 680 tys. przypadków zakażenia i ponad 31 tys. ofiar śmiertelnych.

15:22

Wielka Brytania: kolejne 209 osób zmarło z powodu koronawirusa, razem to już 1228 ofiar.

15:07

UEFA: prezydent organizacji opublikował oświadczenie, w którym ostrzega, że z powodu pandemii stracony może być cały sezon piłkarskich rozgrywek.

14:53

Rosja: w Moskwie coraz więcej chorych na COVID-19, to ludzie młodzi i w średnim wieku. Ponad 40 procent zakażonych poniżej 40 roku życia korzysta z respiratorów. Do tej pory w Rosji oficjalnie zarejestrowano 1534 przypadki zakażenia koronawirusem.

14:28

Hiszpania: 6,5 tysiąca ofiar koronawirusa. Kolejny raz gwałtownie wzrosła liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii. To właśnie ten kraj wraz z Włochami należy do najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa w Europie. Miejscowe służby ratunkowe podały, że minionej doby zmarła rekordowo wysoka liczba chorych - 838 osób.

14:04

Wielka Brytania: Kryzys związany z koronawirusem jeszcze się pogorszy, zanim sytuacja zacznie się poprawiać - ostrzegł rodaków premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w liście, który od przyszłego tygodnia będzie rozsyłany do wszystkich gospodarstw domowych w kraju.

13:56

Indie: tysiące ludzi pracujących w stolicy Indii opuszczają Nowe Delhi i wracają do swoich wiosek z powodu brak jedzenia i schronienia w związku z epidemią koronawirusa.

13:35

Belgia: 1702 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 867 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, całkowita liczba zakażeń powyżej 10 tysięcy i 431 zgonów.

13:21

Niemcy nie zdają egzaminu z zasad bezpieczeństwa wobec pandemii. Według meldunków policji, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w całych Niemczech dochodziło do łamania przepisów związanych z ograniczeniami w kontaktach i przemieszczaniu się. Według najnowszych danych z ministerstw zdrowia poszczególnych landów, w Niemczech stwierdzono ponad 55.tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 409 osób.

13:01

Belgia: w ciągu ostatniej doby wykryto ponad 1700 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła 10 800. Belgijskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że od wczoraj zmarło 78 osób zakażonych patogenem. Tym samym liczba zgonów od początku pandemii wzrosła do 431. Hospitalizowanych jest obecnie ponad 4130 pacjentów, z czego ponad 800 jest na oddziałach intensywnej terapii.

12:54

Rosja: zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej patriarcha Cyryl zaapelował w niedzielę do wiernych, by powstrzymali się od odwiedzania świątyń i aby modlili się w domu. Poprosił także, by respektowali wymogi sanitarne nałożone w związku z pandemią koronawirusa. Do 1534 wzrosła liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jak podały rosyjskie służby sanitarne, w ciągu ostatniej doby wykryto 270 nowych przypadków.

12:44

Iran:123 wzrosła liczba zmarłych osób zakażonych koronawirusem w ciągu doby.

12:40

Hiszpania: w ciągu ostatniej doby 838 zgonów wskutek koronawirusa.

12:25

Watykan: Papież Franciszek, zwracając się do wiernych, zaapelował o natychmiastowy i globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił też, że czas ten wymaga wzmocnienia braterskich relacji, przezwyciężenia antagonizmów oraz dialogu.

Zwracając się z biblioteki w Pałacu Apostolskim, podczas kolejnej modlitwy Anioł Pański bez udziału wiernych, Franciszek powiedział: W minionych dniach sekretarz generalny ONZ wystosował apel o globalny i natychmiastowy rozejm we wszystkich zakątkach świata, odwołując się do aktualnego kryzysu z powodu Covid-19, który nie zna granic. - To apel o totalne zawieszenie broni - podkreślił papież.

12:17

Służba zdrowia: lekarz zabezpieczający się przed koronawirusem podczas opieki nad chorymi.

12:11

Prawie półtora tysiąca zakażeń koronawirusem odnotowano w krajach bałtyckich. Do tej pory zmarło w sumie dziewięć osób. Trzy zgony odnotowano w ciągu ostatniej doby. Estonia: 697 zakażonych, Litwa: 437, Łotwa: 347 osób.

11:59

Belgia: w ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 1700 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła 10 800.

11:49

Hiszpania: o 838 wzrosła w ciągu doby liczba zmarłych na Covid-19; łącznie 6528 zgonów.

11:31

Japonia: w Tokio potwierdzono w niedzielę 68 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to rekordowy dzienny wzrost zakażeń w tym mieście w sytuacji, gdy władze walczą, by zapobiec skokowi infekcji - pisze Reuters.

11:21

Zobacz: cały świat dziękuje wszystkim, którzy pomagają w walce z koronawirusem. Poniżej nagrania mieszkańców z różnych krajów.

11:07

Rosja: 270 nowych przypadków Covid-19, liczba zakażonych przekroczyła 1500.

11:00

Ukraina: do 418 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Ukrainie. Wcześniejszy bilans, ogłoszony w sobotę wieczorem, mówił o 356 zdiagnozowanych infekcjach.

Centrum Zdrowia Publicznego poinformowało, że w ciągu doby stwierdzono 109 nowych przypadków choroby. Najwięcej infekcji - 43 - wykryto w obwodzie czerkaskim.

10:46

Włochy: nowy trend "sami ratujemy się przed koronawirusem" w mediach społecznościowych. Włosi umieszczają nagrania, na których palą flagi Unii Europejskiej przy dźwiękach hymnu Włoch.

10:37

Belgia: francuskojęzyczne uniwersytety będą zamknięte do końca czerwca z powodu koronawirusa i przechodzą na nauczanie zdalne. Rektorzy uniwersytetów Walonii, południowej części w Belgii, poszli śladem rektorów niderlandzkojęzycznych uniwersytetów we Flandrii, na północy kraju.

10:30

Rosja: 1000 nowych przypadków w samej stolicy. W Moskwie odnotowano ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem, poinformował mer rosyjskiej stolicy Siergiej Sobianin. Ocenił, że sytuacja "przeszła w nową fazę". Dzień wcześniej przypadków zachorowań w Moskwie było ponad 800.

10:27

Niemcy: ponad 50 tys. zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin w RFN wykryto 3 965 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z pandemią COVID-19 zmarło do tej pory w sumie 389 osób, w tym w ciągu ostatniej doby 64 osoby.

10:21

Węgry: do 408 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Zmarło 13 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2.

10:14

USA: prowincja obawia się koronawirusa i miastowych. 

- Kościoły są zamknięte, jedzenie jedynie na wynos, a turyści, głównie miastowi, nie mogą wynajmować domów - tak prowincjonalne hrabstwo Garrett w stanie Maryland ściśle przestrzega zasad bezpieczeństwa w czasach epidemii. Nie chcemy tu Nowego Jorku - mówią niektórzy.

10:05

Nowa Zelandia: potwierdzono pierwszy przypadek śmiertelny zakażenia koronawirusem. Od początku epidemii Covid-19 odnotowano w tym kraju w sumie 514 infekcji - podała w niedzielę agencja Associated Press.

Nowozelandzkie organy służby zdrowia poinformowały, że zmarłą jest 70-letnia kobieta.

09:56

Hiszpania: rośnie zapotrzebowanie na indywidualnych opiekunów seniorów.

Tysiące Hiszpanów w marcu zdecydowały się odebrać swoich rodziców z domów spokojnej starości ze względu na rozszerzającą się epidemię, wskutek której, jak potwierdziło w piątek ministerstwo polityki społecznej, nastąpiło ponad 1000 zgonów wśród podopiecznych tych placówek. Kilkadziesiąt z tych obiektów zostało już zamkniętych.

09:51

USA: Donald Trump oświadczył w sobotę, że Nowy Jork nie wymaga kwarantanny z powodu pandemii koronawirusa. Wcześniej prezydent USA mówił, że rozważa objęcie kwarantanną stanów Nowy Jork i New Jersey oraz części Connecticut.

09:39

#LotDoDomu: Polacy z z Singapuru, Londynu, Amsterdamu, Bergen, ze Sztokholmu, z Paryża, Chicago, Edynburga, z Limy i z Cancun wrócą dziś do ojczyzny. W ramach akcji 'Lot do domu" narodowy przewoźnik PLL LOT zrealizuje dzisiaj dziesięć rejsów.

09:38

Rosja: w kraju obowiązują dni wolne od pracy. Urzędnicy apelują do Rosjan, aby przez ten czas jak najmniej wychodzili z domów. Od poniedziałku Rosja zamyka swoje granice lądowe, morskie i powietrzne. Ograniczenie dotyczy zarówno wjazdu na teren Federacji, jak i wyjazdu z Rosji.

09:37

Tajlandia: zdiagnozowano 143 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W sumie w tym kraju zakażonych jest 1388 osób, siedem zmarło.

09:37

USA: w stanie Illinois z powodu koronawirusa zmarło niemowlę. To pierwsza śmierć tak młodego dziecka z powodu patogenu, potwierdzona w USA. O śmierci niemowlęcia poinformował gubernator stanu.

09:36

USA: Amerykanie mają superszybki test na koronawirusa. Rząd Stanów Zjednoczonych zatwierdził do użytku test dający wynik w ciągu pięciu minut. W przyszłym tygodniu urządzenia do badania próbek mają otrzymać szpitale oraz przychodnie w całym kraju.

09:36

Watykan: papież Franciszek odmówi dziś modlitwę Anioł Pański. W związku z pandemią koronawirusa odbędzie się ona bez udziału wiernych.

09:35

Francja: dwa tysiące trzysta czternaście osób zmarło w wyniku epidemii koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że dane dotyczące liczby zgonów i zachorowań obejmują tylko i wyłącznie pacjentów w szpitalach - nie dotyczą tych, którzy zmarli w domu.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Druga fala epidemii w Chinach? Ekspert: koronawirus zmieni cały świat, jesteśmy na początku drogi

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 21:45
- W Chinach temat odpowiedzialności władz tego kraju za pandemię jest nieobecny, władze przekonują za to, że świat powinien być wdzięczny Chinom za powstrzymanie epidemii, że były pierwsze na linii frontu. Do tego przekonuje się, że chiński model okazał się niezwykle skuteczny, a to demokracje mają problemy – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fake newsy ws. koronawirusa. "Jednym ze źródeł dezinformacji jest Kreml, zwłaszcza w Polsce, Europie. Aktywne są Chiny"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 14:00
- Pandemia to kolejny pretekst do uruchomienia dezinformacyjnych kanałów Kremla w Polsce, w Europie. Okazuje się, że dla Moskwy kryzys wywołany koronawirusem to nie tylko zagrożenie, ale też szansa. Widzimy także dużą aktywność Chin, które chcą kontrolować narrację o pochodzeniu i historii pandemii – komentuje dla portalu PolskieRadio24.pl Olgierd Syczewski, ekspert warszawskiego biura think tanku CEPA (Center for European Policy Analysis).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a manewry. B. attache wojskowy w Polsce: USA już planują Defender Europe 2021

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 21:23
- Ćwiczenia wojskowe Defender Europe 2020 są wyraźną demonstracją zaangażowania Stanów Zjednoczonych na rzecz sojuszników i partnerów na wschodniej flance NATO i w całej Europie – przekazał portalowi PolskieRadio24.pl były attaché wojskowy w Polsce, dyrektor warszawskiego think tanku CEPA w Warszawie płk Ray Wojcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Setki ofiar pandemii we Francji. Analitycy apelują o pilną reformę Światowej Organizacji Zdrowia i ONZ

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 15:00
- Francuskie think tanki postulują reformę WHO – chodzi o to, by w kryzysowej sytuacji jasno mówiła, że państwo członkowskie, nawet tak potężne jak Chiny, ukrywa dane, przedstawia sytuację fałszywie – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Łukasz Maślanka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jak podkreśla, Francja chce przenieść część produkcji z Chin do Unii Europejskiej, a kluczowe przedsiębiorstwa może znacjonalizować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: proszę, byśmy nie rozluźniali dyscypliny, do zwycięstwa wciąż daleka droga

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 22:45
 - Proszę o to, byśmy nie rozluźniali dyscypliny, bo do zwycięstwa wciąż daleka droga, ale ono nadejdzie - głęboko w to wierzę - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, dziękując Polakom za to, że pozostają w domach w czasie epidemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE zapowiada zmiany w projekcie budżetu UE po 2020 roku w związku z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 15:55
Jak poinformowała szefowa KE  Ursula von der Leyen, Komisja Europejska planuje zmiany w projekcie budżetu Unii po 2020 roku. Ma to związek z pandemią koronawirusa - przekazała w opublikowanym oświadczeniu.
rozwiń zwiń