X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Rosja wprowadza kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Zamknięte granice

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 17:46
Rosyjski rząd podjął decyzję o czasowym ograniczeniu ruchu na granicach Federacji Rosyjskiej. Dokument w tej sprawie opublikowano na stronie rządu. Krok rosyjskich władz spowodowany jest epidemią koronawirusa.
Audio
  • W Rosji część osób narusza zasady bezpieczeństwa antywirusowego. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rosja zamyka granice z powodu koronawirusa
Rosja zamyka granice z powodu koronawirusaFoto: PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

koronawirus trupy pap 1200.jpg
Szansa na zmniejszenie liczby ofiar epidemii w Wielkiej Brytanii, WHO upomina Rosjan. Świat wobec SARS-CoV-2

"Ministerstwo transportu, Federalna Służba Bezpieczeństwa, Federalna Służba Celna i Federalna Służba Nadzoru Ochrony Praw Konsumentów i Opieki Społecznej, od północy czasu moskiewskiego 30 marca tymczasowo ograniczają ruch na samochodowych, kolejowych, pieszych, rzecznych i mieszanych punktach kontroli na granicy Rosji, a także na odcinku lądowym granicy rosyjsko-białoruskiej" - czytamy w dokumencie.

EPA koronawirus Rosja 1200.jpg
Koronawirus w Rosji. Ekonomiści apelują do Putina o "surową kwarantannę" i "środki antykryzysowe"

W Rosji część osób narusza zasady bezpieczeństwa antywirusowego

Władze Rosji wprowadzają coraz więcej ograniczeń. Od dziś ogłoszono w całym kraju dziewięć dni wolnych od pracy. "To nie są wakacje" - przypominają przedstawiciele administracji federalnej i lokalnej. "Wszyscy mają pozostawać w domach" - napisał mer Moskwy Siergiej Sobianin, a jego wezwanie przesłano mieszkańcom rosyjskiej stolicy przez sms i pocztą elektroniczną.

Pracująca w Rosji przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia skrytykowała Rosjan za łamanie zasad bezpieczeństwa antywirusowego. Melita Wujnowicz zwróciła uwagę głównie na zachowanie dystansu w trakcie spacerów i wizyt w sklepach. Zaapelowała także o rozsądek i ostrzegła, że każde nieodpowiedzialne zachowanie przyspiesza rozprzestrzenianie się epidemii.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Włosi krytykują pomoc Kremla. Rosyjski ambasador jątrzy: kto wam przychodzi z pomocą?

W Moskwie, Petersburgu i wielu innych miastach wezwano seniorów do samoizolacji, zamknięto część sklepów, instytucji kultury i centrów rozrywkowych. Najdalej poszły władze Czeczenii, zamykając stolicę republiki - Grozny. Do miasta dostaną się tylko pracownicy instytucji wypełniających zadania ważne z punktu widzenia zdrowia i życia mieszkańców, a także policjanci, żołnierze i dziennikarze.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ograniczcie kontakt z innymi ludźmi". Apel mera Moskwy do starszych i chorych

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 09:21
Mer Moskwy zaapelował do osób starszych i przewlekle chorych o samoizolację. Siergiej Sobianin rekomendował wszystkim osobom z grupy podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19, aby jeśli to możliwe wyjechały z miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: zmarła druga osoba zakażona kornawirusem

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 09:38
W Rosji odnotowano drugi przypadek śmierci osoby zakażonej koronawirusem. Jak podało radio Echo Moskwy, to 69-letnia kobieta, która zaraziła się od córki przebywającej wcześniej w Portugalii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: koronawirus może wydłużyć negocjacje brytyjsko-unijne

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 18:56
Wszystkie kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen, poza Irlandią, zamknęły swoje granice zewnętrzne dla podróży, które nie są niezbędne. 12 państw UE przywróciło tymczasowe kontrole na granicach wewnątrz Schengen. To nadzwyczajne środki, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Europie.
rozwiń zwiń