X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koronawirus. Ukraina tymczasowo zamyka granice przed własnymi obywatelami

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 03:15
Od piątku przebywający za granicą Ukraińcy nie będą mogli powrócić do ojczyzny. Takie czasowe ograniczenia zapowiedział prezydent Wołodymyr Zełenski. Mają one na celu zmniejszenie liczby zakażeń koronawirusem. Nad Dnieprem pojawiają się jednak komentarze, że jest to rozwiązanie niezgodne z ustawą zasadniczą.
Audio
  • Ukraina: zamknięte granice dla powracających Ukraińców (IAR)
Pandemia koronawirusa na Ukrainie
Pandemia koronawirusa na UkrainieFoto: PAP/EPA/MARKIIAN LYSEIKO

Całkowite zamknięcie granic zapowiedział wczoraj ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski. Jak mówił - powinno ono być wcielone w życie do końca piątku - 27 marca. Dotyczyć ma obywateli Ukrainy, którzy chcieliby wrócić do ojczyzny. Wołodymyr Zełenski podkreślił, że tak restrykcyjne kroki są niezbędne w związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem.

Ukraina-granica-koronawirus-pap-1200.jpg
Ukraina zamyka granice. Ruch pasażerski całkowicie wstrzymany od piątku

Tymczasem wielu komentatorów wskazuje, że zakaz powrotu Ukraińców do ojczyzny jest sprzeczny z artykułem 33 ukraińskiej Konstytucji, który mówi o tym, że obywatel Ukrainy nie może być pozbawiony prawa powrotu na Ukrainę w dowolnym czasie.

Dotychczas ukraińskie władze zorganizowały powrót ponad 80 tysięcy Ukraińców droga lotniczą i kolejową. Wielu Ukraińców wracało do domów również na własną rękę. Nie wszyscy stosowali się do wymogu dwutygodniowej kwarantanny. Do tej pory na Ukrainie wykryto niemal 200 zakażeń koronawirusem. 5 osób zmarło.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraina wstrzymała kolejowe połączenia pasażerskie z Polską

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 16:21
Od poniedziałku Ukraina zamyka granice dla cudzoziemców, a od wtorku zostaną zawieszone wszelkie pasażerskie kolejowe, autobusowe i lotnicze połączenia międzynarodowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina walczy z COVID-19. Gigantyczne kolejki na granicach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 01:47
Ukraina zamknęła granice dla cudzoziemców. Ma to powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nad Dnieprem, w związku z zagrożeniem epidemią, wprowadzane są kolejne restrykcje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Wołodymyr Zełenski dziękuje Polsce za opiekę nad zakażonymi Ukraińcami

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 01:50
Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali telefonicznie na temat sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował Polsce za pomoc udzieloną Ukraińcom znajdującym się w naszym kraju.
rozwiń zwiń