X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Hiszpanka o Łukaszu Szumowskim: Polacy powinni nosić go na rękach

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 06:22
- To co zrobił ten człowiek dla Polski, jak ograniczył rozwój tej epidemii, jak w Polsce zostały podjęte bardzo szybko kroki, w Hiszpanii stawia się za przykład - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Renata Acosta, hiszpanka z polskimi korzeniami, która mieszka na Wyspach Kanaryjskich.

1200 hiszpania.jpg
Stan zagrożenia w Hiszpanii. Surowe kary za lekceważenie przepisów

Renata Acosta, która dzieli swoje życie między Madrytem a Wyspami Kanaryjskimi, mówi, że w Hiszpanii decyzje dotyczące walki z koronawirusem zostały podjęte zbyt późno. - Stan wyjątkowy został tam wprowadzony dopiero 15 marca. Było to spowodowane polityczną wojenką toczoną pomiędzy komunistami a socjalistami z partii rządzących i współrządzących - ocenia.

Komuniści nie chcieli wprowadzenia stanu wyjątkowego. Twierdzili, jak mówi, że to ograniczy ich wolność. - Członkowie rządu wręcz nawoływali do masowych zgromadzeń. Takie zgromadzenie, zorganizowane przez feministki z udziałem 120 tys. osób, miało miejsce 8 marca z okazji Dnia Kobiet - tłumaczy.

Nasza rozmówczyni mówi ponadto, że w bardzo trudnej sytuacji znajdują się między innymi pracownicy hiszpańskiej służby zdrowia, ponieważ brakuje dla nich środków ochrony osobistej. - W przepełnionych do granic szpitalach wycinają fartuchy z worków na śmieci. To są obrazki, które my widzimy w telewizji - podkreśla. 

Jak, zdaniem Renaty Acosty, spóźnione decyzje rządu wpłynęły na lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w tym kraju? Czy Hiszpania radzi sobie z kryzysem? Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Rozmawiał Paweł Kurek


Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Hiszpania koronawirus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

8,5 tys. zakażeń i ponad 650 zgonów w ciągu doby. Dramatyczna sytuacja w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 13:22
W ciągu minionej doby liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 zwiększyła się w Hiszpanii o 655 do poziomu 4089 - poinformowało w czwartek przed południem ministerstwo zdrowia w Madrycie. W tym czasie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o ponad 8,5 tys.
rozwiń zwiń